16-річний Микола Нижниківський, який п'ять років тому залишився без ніг та руки, напередодні переплив Дніпро.

Зараз він прагне стати параолімпійським чемпіоном. Неймовірне досягнення зареєстрували в Національному реєстрі рекордів України. Про це йшлося у сюжеті «Київ Newsroom» телеканалу «Київ».

На рекорд України Микола Нижниковський налаштовувася довго. Посилені спортивні заняття стали для хлопця не лише хобі, а й необхідністю.

«Вівторок, п’ятниця — зал, середа і субота — плавання», — розповідає про свій графік Микола Нижниковський.

Тренувався хлопець у професіонала — колишнього чемпіона світу з плавання Олега Лісогора.

Олег Лісогор, тренер Миколи Нижниковського

«Плавання це такий унікальний вид спорту, де задіяні всі групи м’язів організму. І у Колі така проблема, що через порушення внутрішніх органів він набирає вагу дуже швидко. Плавання і заняття спортом його дуже дисциплінує, дає можливість почуватися краще, і взагалі, як він каже — відчуває себе повноціною людиною», — каже Олег Лісогор.

П’ять років тому на День Незалежності Микола Нижниковський з села Володарське (зараз Нікольське), що під Маріуполем, грався з братом та друзями. Хлопці знайшли бойовий снаряд, хотіли його розглянути, і той розірвався. Молодший брат Миколи тоді загинув, а ще троє хлопців отримали поранення. Найтяжчі – сам Микола. В 11 років він залишився без обох ніг, йому відірвало правицю, пошкодило око, понівечило обличчя.

Микола Нижниковський у лікарні після вибуху

Він майже місяць був у реанімації в Запорізькій лікарні. Згодом волонтери допомогли відправити хлопця до Канади, де він пройшов тривалий курс лікування та отримав свої перші протези. За рік Микола навчився заново ходити.

Микола Нижниковський на реабілітації

Під час запливу Дніпром хлопця супроводжував тренер. Він не допомагав, лише підстраховував, якщо на заваді стане течія. Ріка підкорилася Миколі за кілька хвилин.

«Дуже радий, що я швидко проплив. І я задоволений своїм результатом», — розповів після запливу Микола. Його досягнення зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.

Микола нижниковський під час запливу.

«Усі, хто вболівав і переживав за Миколу всі ці півроку підготовки, думали що у нього на заплив піде 30-40 хвилин, тому що це був перший такий заплив Миколи, раніше він тренувався виключно в басейнах. І він показав фантастичний час — 13 хвилин 45 секунд. Дистанцію ми будемо міряти по гугл картах, але вона становить мінімум 400 метрів», — розповів Віталій Зорін, експерт Національного реєстру рекордів України.

Після трагедії минуло вже 5 років. За цей час у Миколи з’явилася сестричка. Тепер він цілеспрямований спортсмен, який ставить перед собою амбітні цілі. Микола хоче стати параолімпійським чемпіоном з плавання. І робить усе можливе, аби його мрія здійснилася. Втім, щороку йому потрібно робити операцію. Хлопець росте, а разом і з ним і його кістки, які починають впиратися у протези та створюють дискомфорт. До операційних Микола вже звик, це не завада на шляху до його мети. Він – хлопець, який завдяки силі духу став сильним фізично.

«Я готовий терпіти операції кожен рік, аби лише ходити», — каже Микола Нижниковський.

Сюжет повністю дивіться нижче:

Фото: скріншоти