Наразі у Єврейському общинному центрі у Києві триває ремонт. Там же буде відкрита синагога.

Про це повілрмляє видання Jew Buzz.

На вході до мабутнього Єврейського общинного центру, який має стати найбільшим в столиці і Центральній Україні, 25 серпя встановили мезузу – традиційний символ і оберіг єврейського будинку. Усередині мезузи заховані слова зі священної книги іудеїв – Тори. Євреї вірять, що оберіг захищає дім та всіх, хто у ньому мешкає, навіть ящо господарі далеко від дому.

Участь у встановленні оберегу взяли новий посол Ізраїлю Міхаель Бродський та головний рабин Києва Рав Йонатан Беніамін Маркович.

Дату – 25 серпня – обрали не випадково: цей день має назву Хай Елул і є днем народження засновника Хасидизму – Бааля Шем Това. Він також є прадідом засновника брацлавського хасидизму – Цадика Нахмана, який похований в Умані.

Після урочистого встановлення мезузи, головний барин Києва відмітив – досить символічно, що це зробили одразу після Дня Незалежності України, оскільки обидва засновники хасидизму поховані на українській землі.

І я гордий, що ми зможемо допомагати українцям більше дізнаватися про нашу культуру. Ми не хочемо нікого навернути в нашу віру, в іудаїзмі це навіть заборонено. Ми хочемо, щоб люди знали ще одну грань єврейської історії, пізнали наші традиції“, – зазначив головний Рабин Києва.

Як зауважив спікер Єврейської общини Києва Леонід Барац, не дивлячись на те, що відкриття общинного центру ще попереду, вже зараз Київська єврейська громада допомагає нужденним та влаштовує різноманітні заходи.

Декілька разів на місяць сюди приходять за продуктовими наборами люди, які цього потребують, а також ми вже приймали туристів-паломників, які перед поїздкою до Умані з цікавістю досліджували єврейський Київ“, – сказав спікер.

Додав, що багато паломників з Ізраїлю щепилися вже трьома дозами Covid-вакцин, аби приїхати в Україну, де не були два роки. Відомо, що на сьогоднішній момент в Україні вже перебуває кілька тисяч ізраїльтян, які приїхали на осінні свята – відзначати Новий Рік Рош-А-Шана.

Зазначимо – Єврейський Новий рік Рош-А-Шана, указом Президента України визнаний загальнодержавним святом і може бути вихідним для віруючих українців єврейського походження.

Де саме розташується Єврейський общинний центр – не повідомили ні в Посольстві Ізраюлю, ні у Єврейській общині Києва. Повідомлять вже тоді, коли все буде готово.

Фото: Фейсбук