Мова про місця під бізнес-центрами, бутиками, салонами, банками.

У Києві паркувальні місця можна буде придбати на спеціальних аукціонах. Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов у коментарі Obozrevatel.

Чиновник уточнив, що мова йде про паркомісця I і II зони, поблизу розташування бізнес-центрів, салонів, банків і торгових центрів. Вартість визначатиметься залежно від району.

За словами чиновника, часто припаркуватися не можна не тому, що місць немає, а тому що «всі вони захоплені і заблоковані різноманітними організаціями, які спільне і загальнодоступне чомусь почали вважати своїм власним, приватним і почали ставити усілякий мотлох».

«Ви можете побачити це всюди – біля «Парусу», «Олімпійського», інших бізнес-центрів. Біля багатьох ресторанів, банків, великих магазинів, модних бутиків і салонів краси. Символ того, що нам з вами там не місце, бо це місце зарезервовано під когось особливого», – підкреслив чиновник.

Він додав, що відповідальному бізнесу, якому для його діяльності необхідна парковка, пропонується укласти офіційний договір з містом про бронювання машиномісця шляхом використання офіційного міського знаку єдиного стандарту.

Машиномісце в межах одного паркомайданчика буде виставлятися на онлайн-аукціон за умови надходження на нього більше однієї заявки на бронювання.

«Аукціони проводитимуться на незалежних платформах, і КМДА точно не зможе впливати на їхні результати. Якщо у рамках аукціону бізнес-центр А, якому бракує машиномісця, в конкуренції з бізнес-центром Б перетворить цю суму в рази більшу – це буде чесна ціна, і місто від цього тільки виграє. Залежно від територіальної зони паркування ціна за одне заброньоване машиномісце буде встановлюватися від 8599 грн на місяць для I зони. Від 4410 грн на місяць – II зона тощо», – сказав Усов.

Однак, за його словами, кількість заброньованих місць не перевищуватиме 40%, тому мінімум 60% будуть доступні для загального користування.

«Задля дотримання прозорості та незалежності, аукціони проводитимуть на незалежних платформах, і КМДА не зможе впливати на їхні результати», – додав чиновник.

Нагадаємо, комунальники нині активно борються з організаціями, які самовільно «бронюють» паркомісця за допомогою конусів та іншого «приладдя».

Фото: Фейсбук