Виставка Леся Українка — Лицарівна Belle Epoque пройде у київському музеї Victoria Museum.

Про це йдеться на сайті музею.

25 лютого Україна святкуватиме 150-річчя із дня народження української поетеси, письменниці, перекладачки Лесі Українки. Тому музей підготував виставку одягу, елементів костюмів та аксесуарів, які носили в період життя мисткині, аби її образ отримав більш конкретні обриси.

Куратори виставки, історик моди Мирослав Мельник і Вікторія Морозова, підібрали понад 20 аутентичних експонатів із колекції музею, відштовхнувшись від фотографій Лесі Українки, аби глядачі змогли уявити справжню поетесу.

Вартість квитка становить 130 грн.

Серед іншого, на виставці можна побачити мереживну сукню, в якій Леся могла б прогулюватися біля моря; блузи, подібні до яких вона могла б обирати для роботи, а також сукні, в яких легко можна уявити її в компанії подруги – Ольги Кобилянської.

Також в експозиції є побутові речі, якими могла б користуватися Леся Українка. Зокрема, вишуканий і практичний кришталевий набір для письма; люстерко, чарівна парасолька з вишуканим шовковим куполом і бамбуковою ручкою, – незмінний атрибут панянок кінця XIX століття.

До слова, в Українському домі у Києві 25-28 лютого відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks.

Фото: Victoria Museum