Невдовзі мають бути перейменовані і вулиці з іменами цих діячів.

У Києві демонтували дві меморіальні дошки – одіозному чеському журналісту Юліусу Фучику та радянському воєначальнику Василю Тупікову. Демонтаж відбувся в рамках “громадської дерусифікації”, повідомляється на сторінці громадського активіста Олексія Слабоспицького у Facebook.

Як зазначається, за результатами голосування в додатку “Київ Цифровий” та рішенням експертної групи вул. Юліуса Фучика має стати вул. Карла Чапека. В свою чергу, вул. Генерала Тупікова має бути перейменована на вул. Андрія Мельника.

Київ лишається одним з небагатьох міст, де досі не розпочався процес дерусифікації та закінчення декомунізації пам’ятних знаків (крім одного під аркою Дружби народів). Загалом таким об’єктів – понад 100 штук”, – наголошується у повідомленні.

Юліус Фучик – чеський прокомуністичний журналіст, член Комуністичної партії Чехословаччини. Працював в газеті Компартії у Москві, був членом ЦК Компартії Чехословаччини. Належав до групи журналістів, яка відкинула будь-яку критику СРСР.

Василь Тупіков – російський воєначальник, член ВКП(б), з 1922 р. в Червоній Армії, військовий аташе СРСР в Естонії (1935-37) та Німеччині (1940-41 рр.).

Фото: Фейсбук