Водночас у столиці цьогоріч - мінус 5 «двохсотбальників» із математики.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян.

Цьогоріч 141 учень столиці склав ЗНО на 200 балів – це 0,76% від загальнох кількості випускників.

Цікаво, що найбільше «двохсотбальників» з англійської мови – 67. Трохи менше з математики та біології – 33 та 22 відповідно.

Водночас ТОП-3 по «200 балах» посіли випускники шкіл Печерського, Голосіївського та Дарницького районів.

За словами Олени Фіданян, за останні чотири роки кількість «двохсотбальників» із української мови та літератури, математики, англійської та історії України зросла втричі. Для порівняння, у 2018 році на 200 ці предмети склали 32 учнів, а у 2021 – 107.

До слова, у період з 2018 до 2020 року випускники шкіл Києва стабільно утримували перші місця серед усіх регіонів України з математики та англійської мови. Зокрема випускники столиці перевищували результати інших регіонів із зазначених предметів від 2,4 (математика порівняно з другим місцем, що посіла Дніпропетровська область попереднього року) до 6,2 рази (англійська мова – другий результат Івано-Франківської області за 2020 рік).

Попри це, у Києві цього року спостерігається мінус 5 «двохсотбальників» з математики. Натомість з інших трьох предметів результати покращилися, зокрема:

  • українська мова та література +1. Це перший 200-бальник за останні чотири роки;

  • історія України +2;

  • англійська мова +42. Це в 2,7 рази більше, ніж попереднього року.

«Отже, результати 200-бальників серед випускників шкіл Києва незмінно зростають. То освіта в Україні набирає обертів чи падає у тар-тарари? Безперечно, результати ЗНО потрібно щорічно аналізувати, порівнювати, виконувати “роботу над помилками”. Чого не варто робити, то це влаштовувати рейтинги шкіл на підставі ЗНО. 200-бальники – це круто. Тільки, чим гірші результати у 198, 199 балів? Тим, що ми, люди, так влаштовані, що любимо абсолютні цифри і перші місця», – зазначила Олена Фіданян.

Фото: фейсбук