Киянам, які понад рік не сплачують комуналку, блокуватимуть каналізацію.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

У Київводоканалі готуються до вкрай жорсткого способу боротьби зі злісними боржниками. Пов’язано це з тим, що з 20 серпня в Україні почав діяти закон, який знімає мораторій на відключення споживачів комунальних послуг, які мають заборгованість.

Євген Шкадро, головний інженер розрахункового департаменту Київводоканалу, розповів, що в Києві наразі нараховується близько 50 тисяч “злісних боржників”. Це – близько 5% від загальної кількості споживачів.

“Ніхто не буде силою приїжджати та відключати. Перед тим, як зупиняти послугу водовідведення, ми проводимо роз’яснювальні роботи зі споживачами. Ми телефонуємо, пишемо СМС. Також перед відключенням повідомляємо про це письмово”, – зазначив інженер.

За словами пана Євгена, відключення води неплатникам буде відбуватися точково – одну квартиру з усього будинку. Цікаво, що для цього навіть не потрібно заходити у квартиру.

“Відключення можливе за наявності боргу розміром щонайменше 2500 гривень або ж несплата послуг протягом року. Із цією категорією людей ми працюватимемо індивідуально. Ми можемо піти на зустріч. Заключаємо договори реструктуризації для сплати заборгованості. Але просто так без попередження ми відключати не буде”, – пояснив Євген Шкадро.

Наразі в Київводоканалі готують списки неплатників, із якими надалі проведуть інформаційну кампанію щодо можливого відключення води. У разі, якщо несплата продовжуватиметься – водопостачання таки припинять.

Фото: фейсбук