Наразі в Києві є всього 178 офіційних точок продажу хвойних новорічних дерев. Усі інші - несанкіоновані.

Про це розповіли в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

До Нового року залишилося все менше часу. На вулицях столиці кишить торгівля ялинками та соснами. Однак не всі ці дерева продають легально.

Знімальна група телеканалу «Київ» спільно з представниками Департаменту міського благоустрою сьогодні, 30 грудня, рейдували по несанкціонованих ярмарках.

Наразі в Києві є всього 178 офіційних точок продажу хвойних новорічних дерев. Вони всі зафіксовані в КМДА. Решта пунктів продажу вважається нелегальними. Про це розповіла Ольга Носовець, керівниця прес-служби Київблагоустро.

За словами Ольги Новосовець, 29 грудня було демонтовано понад 40 несанкціонованих ярмарків. А сьогодні та завтра (30 й 31 грудня) міськблагоустрій працюватиме в посиленому режимі.

Журналісти телеканалу «Київ» на власні очі бачили, як представники Департаменту міськблагоустрою ліквідують нелегальні точки продажу.

Спочатку в продавців запитують дозвільні документи. У випадку їх відсутності – формують попереджуючий припис. Якщо після цього відповідні документи так і не з’являються, а торгівля продовжується – ялинки забирають.

Після цього комунальники відвозять деревця в спеціальний пункт тимчасового перебування. Власник, фактично, може забрати їх звідти в той же день, якщо напише заяву та надасть потрібні документи.

Цікаво, що деякі з власників, торгові точки яких сьогодні демонтували, мали дозвільні документи. Однак організували продаж не за тією адресою, яка вказана в дозволах. Відтак – їхню ярмарку теж ліквідували.

«Усе благоустрій робить правильно. Кожен хоче заробити якомога більше, тому вибирає місце, яке йому зручніше, а не те, яке йому виділили. Якщо людина не так виставила свої ялинки для продажу – вибачайте», – наголосив лейтенант поліції Володимир Чорний.

Нагадаємо, краще купувати ялинки на легальних ярмарках. Список адрес у всіх районах столиці – читайте тут.

Фото: Facebook