Від оригінальних вхідних дверей у більшості будинків залишилися лише деякі елементи.

Зберегти унікальність міста через двері — рух зі збереження автентики на вході до під’їздів багатоповерхівок підхопили вже у 12 містах. В тому числі і у Києві, повідомляє «ТСН».

Під постійним шумом будівельного фена Сергій Миронов віддирає один за одним шари фарб. У ці двері проходили очільники держави, за ними ховали секрет перші творці української незалежності на початку ХХ сторіччя. Щоправда, виказати ті таємниці тепер може тільки фрамуга — верхня стулка дверей. Бо самі двері вже давно замінили на новіші.

Kyiv Media

Сергій Миронов історією захоплювався завжди. А коли набридло заняття власною справою, почав водити екскурсії столицею. Тепер намагається вберегти її автентику.

У Києві ці двері для Сергія Миронова вже сьомі. Загалом витрачено 150 робочих годин та 50 000 гривень власних заощаджень.

«Моє покоління, і мої діти можуть стати останніми людьми в місті, які бачили місто в цілісному архітектурному історичному ансамблі», — зазначає він.

Марія Ковальчук уже 10 років полює з фотоапаратом на старий Київ. Загалом у колекції Марії з півтори сотні неповторних столичних дверей. Деякі тепер — лише на фото.

«Основний аргумент мешканців — це те, що старі дерев’яні двері пропускають холод, не зачиняються, це дешевше, це простіше», — зазначає кандидатка історичних наук Марія Ковальчук.

Від вхідних автентичних дверей у більшості будинків Києва в кращому разі — фрамуги, повідомляє видання.

Фото: Фейсбук