Ініціатори схеми змовились із кількома приватними клініками та вносили неправдиві результати в додаток.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Правоохоронці втсановили, що організатори схеми розмістили рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок із негативними результатами тестів. «Послуга» пропонувалась громадянам України, які повернулись з-за кордону і не хотіли проходити обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

«Під час проведення досудового розслідування задокументовано виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів у чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури», – вказано у повідомленні.

Прокуратура ззаначає, що вартість «послуг» коливалась залежно від терміновості видачі довідки і сягала до 1 тисячі гривень. Уже попередньо встановлено кілька сотень громадян, які здавали тести у цих клініках. Також зафіксовано, що персонал медзакладів вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку «Дій вдома».

«У межах слідства проведено обшуки, у ході яких вилучено документи та інші речові докази. Слідчі дії тривають», – резюмували в прокуратурі.

Нагадаємо, наприкінці березня уряд змінив порядок перетину держкордону України в умовах карантину. Зокрема, іноземці можуть перетинати кордон України за наявності полісу страхування, а також ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 72 години.

Фото: Фесйсбук