У суботу, 22 січня о 12:00, у Києві відбудеться благодійна екскурсія «Секрети київської філармонії».

У Києві 22 січня проведуть екскурсію «Секрети київської філармонії» для збору коштів на підтримку ініціативи «Києве, мий».

Гості екскурсії прогуляються коридорами Філармонії, побачать концертні зали, зазирнуть за лаштунки, де усе найцікавіше — «гараж» для роялів, кімната солістів, кабінет художнього керівника.

Kyiv Media

Крім того, учасники зможуть:

  • зазирнути у таїнство підготовки музикантів до концерту і дізнатися, де в концертному залі найкраще звучання;
  • відчути себе справжніми купцями XIX ст і спробувати вступити до закритого Клубу купців;
  • дізнатися, чому Грушевський обрав будівлю філармонії для зборів першого українського конгресу;
  • вивчити Клубний статут, бальний етикет, дізнатися, де потрібно грати в карти й більярд;
  • побачити найцікавіше місце за лаштунками — «гараж для роялів»;
  • дізнатися, як будівлі вдалося врятуватися, не дивлячись на чотири загрози руйнування;
  • почути історії про великих творців музики: Лисенка, Прокоф’єва, Чайковського, Рахліна, Глієра;
  • дізнатися, що раніше відбувалось у стінах філармонії: Купецькі збори, Будинок піонерів, Фашистський офіцерський клуб, Храм музики;
  • відчути себе особливими гостями на камерному концерті та, якщо пощастить, послухати репетицію вечірнього концерту.

Екскурсія «Секрети київської філармонії» пройде 22 січня 0 12:00, зустріч на Європейській площі, біля входу до готелю «Дніпро».  Участь у екскурсії за благодійними внесками, але за попередньою реєстрацією – за посиланням.

Kyiv Media

До слова, усі зібрані кошти будуть передані ГО «Києве, мий» на придбання електричного пристрою для видалення графіті Tornado ACS Elite. Цей апарат коштує 583 тисячі гривень, з яких вже зібрано 161 тисячу гривень.

Організатори зазначили, що участь в екскурсії можлива лише при наявності «жовтого» або «зеленого» COVID-сертифікату чи ПЛР-тесту.

Kyiv Media

Дата: 22 січня  о 12:00

Гід: Валентина Прибиткова

Kyiv Media

Нагадаємо, ініціатива «Києве, мий» вже понад півтора року, разом з волонтерами, безоплатно миє професійними мийками високого тиску публічні простори в Києві, змиває графіті, застарілий бруд, приводить до ладу сквери й інше. За 2021 рік громадська організація «Києве, мий» провела у місті 87 акцій із прибирання. У планах на 2022 – не менше 120 акцій.

«Капітан Київ» — це агенція, яка створює та проводить пішохідні екскурсії Києвом, популяризуючи історію міста та України в креативній формі. Зазначимо, у репертуарі «Капітан Київ» більше 30-ти екскурсії, які в майбутньому агенція разом із командою «Дивись як чутно» також планують перекласти жестовою мовою.

Фото: прес-реліз