У народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви виявили незадекларований триповерховий будинок у Козині біля Києва.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Як зазначається, ідеться про будинок, який потрапив на фото та відео під час обшуків у Киви 16 листопада.

За даними журналістів, у березні 2020 року будівлю виставили на продаж за 21 мільйон гривень або ж на довгострокову оренду за 120 тисяч гривень на місяць. Згідно з оголошеннями, загальна площа будинку становить 420 квадратних метрів, він має 8 кімнат.

Водночас у декларації Киви ані будинку, ані витрат на нього немає.

Під час обшуку нардеп запевняв, що це «будинок, в якому проживає його дворічна дитина». До того ж будинок потрапив на численні фото та відео самого Киви та його однопартійця Вадима Рабіновича.

Також біля будинку журналісти помітили автомобіль KIA, зареєстрований на колишнього помічника нардепа Киви — Олександра Даниленка.

«Деякі зі своїх відео, які нардеп від ОПзЖ публікує у соцмережах, він записує саме в автомобілі KIA, а не в Toyota Land Cruiser, який вказаний у нього в декларації як власність брата, якою нардеп користується», — наголосили журналісти.

Окремо Bihus.Info наголошує, що Кива «у грубій формі відмовився» коментувати інформацію про те, кому належить будинок у Козині.

У липні 2020 року журналісти-розслідувачі повідомили, у Киви є незадекларована квартира на вулиці Лютеранській у центрі Києва. Сам нардеп у декларації вказав, що живе в однокімнатній квартирі на Харківському масиві, проте сусіди запевняють, що ніколи його там не бачили. За словами Киви, він отримав 1,2 мільйона гривень за рік, здаючи в оренду жомову яму в Полтавській області.

13 серпня 2021 року Вищий антикорупційний суд конфіскував у Іллі Киви 1,2 мільйона гривень прибутку від жомової ями.

Наприкінці жовтня проти Киви порушили кримінальне провадження — через відео, в якому нардеп з автоматом в руках заявляє, що є лідером «антифашистського руху» в Україні. У кінці відео він стріляє з автомата в повітря і влаштовує феєрверк.

16 листопада глава МВС Денис Монастирський підписав наказ, яким позбавив Киву права на нагородну зброю через «його негідну поведінку та дії, що дискредитують сам факт його нагородження від імені української держави».

Фото: Фейсбук