За словами Бориса Джонсона, рішення про будь-який обмін полонених британців ухвалюватиме Київ.

Як повідомив речник президента росії Дмитро Пєсков, у кремлі не розглядають можливості забрати з України кума путіна Віктора Медведчука в обмін на визволення українських та британських військових.

Водночас прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв’ю TalkTV заявив, що уряд Великої Британії робить усе можливе, щоб допомогти двом британським військовим, яких в Україні захопили у полон російські окупанти. Однак рішення про будь-який обмін полоненими ухвалюватиме Київ.

За його словами,  Facebook погодився видалити відео з полоненими британцями після звернення матері одного з них. Нагадаємо, що російські ЗМІ опублікували відео з полоненими британцями. 48-річного Шона Піннера і 28-річного Ейдена Ейсліна показали у двох окремих відеороликах: полонені звернулися до Джонсона з проханням сприяти їх обміну на кума путіна Віктора Медведчука. Відео могли бути зроблені під тиском, оскільки видно, що поки Ейслін говорить, над ним стоїть невідомий чоловік.

Міністерство закордонних справ Великої Британії закликало Кремль гуманно ставитися до полонених. Обидва британці жили в Україні до вторгнення і служили морськими піхотинцями в українській армії. На відео Піннер каже, що воював в обложеному Маріуполі, перш ніж його захопили в полон. За його словами, він зараз перебуває на території так званої «ДНР».

Крім того, дружина Медведчука Оксана Марченко заявила, що Медведчук згоден на обмін на громадян Великої Британії.

Фото: Фейсбук