У лікарнях Київщини до кисню підключено 1355 ліжок для коронавірусних пацієнтів

У медичних закладах у Київській області 825 хворих на коронавірус забезпечені кисневою підтримкою. Про це повідомивголова обласної державної адміністрації Василь Володін.

«Ситуація ускладнюється по всій території України, не виключення й Київщина. Госпітальні бази завантажені на 59%. Ми забезпечуємо киснем всіх хворих, хто цього потребує. Разом із цим робимо все залежне від нас для збільшення кількості як стаціонарних, так і мобільних кисневих концентраторів. Це стосується також апаратів ШВЛ. Їх маємо наразі 206», – поінформував він.

Зараз у госпітальних базах Київської області загалом перебувають 1295 пацієнтів із підтвердженим діагнозом коронавірус або підозрою на нього. Хворих приймають 23 лікарні. Кількість інфекційних ліжок розширили з 825 до 2185 місць.

Нагадаємо, 18 листопада волонтерка Дана Ярова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що в одній із українських лікарень від коронавірусу помер чоловік, бо йому не вистачило кисню, свій він віддав хворому на коронавірус синові.

Згодом Київська ОДА спростувала інформацію про те, що в одній з лікарень м. Біла Церква помер хворий на коронавірус чоловік, бо поступився своїм киснем сину.

За офіційною інформацією департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації, на сьогодні в області з 2185 ліжок, відведених під коронавірусних пацієнтів, до кисню підключено 1355.

«На сьогодні, 18 листопада, заповненні 825 ліжок. Таким чином, вільними залишаються 530 ліжкок. Проблеми із забезпеченням киснем пацієнтів не існує», – повідомила Олена Єфіменко, директорка Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації.

Також Київська обласна державна адміністрація спростувала інформаціюпро те, що в одній з лікарень м. Біла Церква помер хворий на коронавірус чоловік, який поступився своїм киснем також хворому сину. «Дана інформація не відповідає дійсності», ─ запевняють в Київській облдержадміністрації.

Зазначається, що джерело, на яке посилався сайт – це сторінка волонтера у Facebook.

Головний лікар названого медзакладу цю інформацію спростувала.

«У підпорядкованому мені медзакладі такого випадку не було», – повідомила Тетяна Дідич.

18 листопада волонтерка Дана Ярова на своїй сторінці у Facebookповідомила, що в одній із українських лікарень від коронавірусу помер чоловік, бо йому не вистачило кисню. Свій він віддав хворому на коронавірус синові. Вона уточнила, що діагноз Covid-19 був в обох пацієнтів і кисень кожному з них давали всього на 15 хвилин на день. Лікарів вона назвали гестапівцями.

Йдеться про міську клінічну лікарню № 3 в Білій Церкві.

ДОПОВНЕНО.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна 24 спростував поширену ЗМІ інформацію про чоловіка, який начебто помер від коронавірусу COVID-19 через те, що віддав свою порцію кисню сину.

“Давайте конкретно про цю історію. Йшлося про третю міську лікарню Білої Церкви. Ми розбираємось у кожному такому випадку, тому що по таких випадках у ЗМІ формується думка про систему охорони здоров’я, яка не знаходиться у гарному стані… Головний лікар цієї лікарні повністю спростовує цю інформацію. Ця лікарня має 130 ліжок для хворих на COVID-19, з яких 84 ліжка обладнані киснем, і перебуває, по-моєму, 71 пацієнт в цій лікарні під киснем. Завтра у мене буде більше актуальної інформації”, – заявив міністр.

Фото: піксабей