Представники міністерства наполягали на залученні до роботи з передачі Гостиного двору Генеральної прокуратури.

Про це повідомляє КМДА.

21 вересня в Кабінеті Міністрів відбулася чергова нарада щодо вирішення питання передачі з державної до комунальної власності будівлі Гостиного двору – пам’ятки архітектури та містобудування.

Зазначається, що в рамках наради представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і Фонду державного майна наголосили на відсутності фактичних підстав, які можуть унеможливити передачу будівлі Гостиного двору до комунальної власності. Вони навіть висловили пропозицію щодо переподання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів на розгляд Урядового комітету.

Представники ФДМ наголосили, що готові погодити будь-який проєкт розпорядження Кабміну про передачу Гостиного двору до комунальної власності.

Проте представники Мінекономрозвитку чомусь наполягали на залученні до роботи Генеральної прокуратури. Власне, остання пропозиція Міністерства викликала бурхливе обговорення, адже Генеральна прокуратура не є ані суб’єктом відносин, ані стороною у цьому питанні. Громадські активісти та представники КМДА наголосили, що вбачають у таких діях умисне затягування процесу передачі пам’ятки до комунальної власності.

Заступник голови КМДА Олександр Харченко наголосив, що міська влада багаторазово повідомляла та зверталася до всіх гілок центральної влади щодо готовності прийняти на баланс міста будівлю пам’ятки для проведення першочергових протиаварійних робіт і подальшої реставрації Гостиного двору, проте безрезультатно. Чергова нарада завершилася тим, що представникам міста запропонували за тиждень знову зібратися на таку ж нараду.

Місто робить усе, аби пам’ятка була збережена. Міський голова Віталій Кличко вкотре висловив свою прихильність до збереження пам’ятки і за необхідності готовий особисто бути присутнім на будь-яких засіданнях Урядового комітету та Уряду безпосередньо, аби вчергове висловити позицію киян, про яку вони заявляють уже кілька років поспіль. При цьому ми знову стикаємося зі супротивом від Мінекономрозвитку, які шукають чергові приводи, аби уповільнити передачу Гостиного двору до комунальної власності для його реставрації. Цього разу через залучення сторонньої у цьому питанні структури – Генпрокуратури. Це неприпустимо, що через якісь бюрократичні чи людські фактори роками знищується пам’ятка. При тому, що місто хоче і може її зберегти, але з незрозумілих причин ті, хто на зустрічах говорить одне, на справі робить все, аби пам’ятка і надалі руйнувалася, перебуваючи у власності держави з орендарем, із яким взагалі розірвано всі відносини», – наголосив Олександр Харченко.

Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк додав, що аналогічна нарада з Мінекономрозвитку відбулася більше року тому, проте за понад рік жодних зрушень не відбулося. Тоді так само передача Гостиного двору до комунальної власності затягувалась.

У КМДА нагадують, що мер Києва Віталій Кличко неодноразово наголошував, що столиця готова прийняти Гостиний двір та Будинок Сікорського у власність громади міста і використовувати їх, як заклади культури, публічні та музейні простори.

Відмітимо, що в липні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Кабінету Міністрів України щодо безоплатної передачі пам’ятки історії національного значення – Будинку Сікорського у комунальну власність.

Фото: Facebook