Новий застосунок міських сервісів «Київ Цифровий» оплачує парковку, транспорт і ЖКГ.

У столиці запрацював новий застосунок міських сервісів «Київ Цифровий» і він вже доступний для безкоштовного завантаження на смартфонах з IOS та Android. Про це повідомили у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Зазначається, що новий застосунок став наступним кроком у розвитку електронних сервісів столиці. Він поєднав концепцію Kyiv Smart City та головні міські електронні сервіси, також пропонує актуальні сповіщення про важливе і має зручний функціонал користування.

«Вхід у застосунок зручний, відповідає сучасним стандартам і не потребує тривалої та складної авторизації», – зазначають у департаменті.

«Київ цифровий» дозволяє автоматично завантажити дані платіжних карток та інформацію про автівки з Kyiv Smart City, якщо номер телефону користувача в застосунку той же, що і в гаманці Masterpass.

У застосунку вже доступні такі можливості:

  • поповнювати зі смартфону транспортну карту
  • купувати QR-квитки
  • сплачувати за паркування
  • повертати евакуйовану автівку
  • отримувати сповіщення щодо послуг у сфері ЖКГ
  • своїми відгуками впливати на розвиток міста.

Сервіси для водіїв

«Київ Цифровий» – єдиний сервіс в Україні, що дозволяє повернути зі штрафмайданчика евакуйовану автівку без черг. Якщо авто евакуюють, водій отримає сповіщення з адресою штрафмайданчика та інструкцією для повернення транспортного засобу. Усі необхідні документи можна завантажити у застосунок.

Також «Київ Цифровий» співпрацює з муніципальними парковками. Зі смартфону можна сплатити за погодинне паркування чи придбати паркувальний абонемент і не обтяжувати себе пошуками паркоматів.

Уже зараз реалізовано можливість визначати місце паркування за геопозицією та перевіряти термін дії паркувального абонемента. У планах додати також мапу парковок та таймер із нагадуванням часу паркування.

Міський транспорт

У застосунку можна поповнити поїздками транспортну карту, придбати проїзний на місяць, а також користуватися разовими QR-квитками. Налаштована система сповіщень нагадає про закінчення дії проїзного чи підкаже, коли QR-квиток «згорить».

Послуги ЖКГ

Якщо користувач додасть адресу проживання, то «Київ Цифровий» сповіщатиме про початок та кінець планових чи аварійно-відновлювальних робіт у будинку. Застосунок отримає доступ до сповіщень про послуги постачання електроенергії, води, газу та опалення. Система відгуків дозволяє підтверджувати чи спростовувати правдивість інформації щодо надання тих чи інших послуг.

Як зазначають у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій, функціонал застосунку планують розширювати, аби забезпечити киянам максимум корисних сервісів.

Нагадаємо, вчора, 4 січня кияни спостерігали проблеми із роботою сервісу Kyiv Smart Card. Зокрема, не вдавалося поповнити рахунок. Уже сьогодні стало відомо, що сервіс замінили новим застосунком застосунку «Київ Цифровий», яким можна оплачувати не лише проїзд у муніципальному транспорті, а й парковку. Розробники Kyiv Smart City заявили, що вони здивовані закриттям свого застосунку, а про новий сервіс дізналися з новин. 

Під час завантаження «Київ Цифровий» повідомляє, що використання застосунку автоматично вимикає Apple Wallet – раніше через одночасне спрацьовування обох програм власники айфонів мали труднощі з валідацією квитка за допомогою смартфона.

Фото: скіншот застосунку