Батьки не мають на кого залишити дитину. Онлайн-уроки - неефективні, бо по регламенту можуть тривати не більше 15 хвилин.

Про це розповіла Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти та науки КМДА, в ефірі телеканалу «Київ».

Нагадаємо, раніше ми писали, що мер Києва Віталій Кличко під час свого онлайн-брифінгу попросив уряд дозволити учням молодших класів відвідувати школи під час локдауну.

Директорка Департаменту освіти та науки КМДА розповіла, що вона поністю згодна з мером столиці, однак не може відповідати за уряд.

«Цей локдаун дуже відрізняється від березневого локдауну 2020 року. Батьки ходять на роботу, а дитина залишається вдома сама. Окрім цього, за санітарним регламентом, затвердженим у МОЗ, онлайн-уроки можуть тривати сьогодні не більше 15 хвилин. Учителі нарікають, що за цей час і молодшими школярами можна встигнути лиш привітатися», – розповіла Олена Фіданян.

За словами очільниці Департаменту, зважаючи на ситуацію в місті, було б доречно підтримати рішення щодо повернення молодшої школи на стаціонарне навчання у звичному режимі. Тим паче, що Київ у минулому році витратив чималу суму на заходи безпеки в період пандемії.

Також Олена Фіданян наголосила, що школи та вчителі наразі готові з понеділка (18 січня) організувати звичний механізм навчання молодших класів із дотриманням карантинних вимог.

Окрім цього директорка Департаменту освіти розповіла, що дистанційне навчання – це виклик для всього світу. Однак зараз, у період «другого локдауну», вчителі столиці вже більш підготовлені до проведення навчання.

Школи, наприклад, врахували попередній досвід та дозволили учням із малозабезпечених чи багатодітних сімей приходити в комп’ютерні класи, щоб мати можливість отримувати знання дистанційно на рівні зі своїми однокласниками. Однак це обов’язково мають затвердити на педраді. Те ж саме стосується й учителів. Їм надають техніку школи, якщо в цьому є потреба.

Фото: unsplash