Тільки 267 інвесторів отримали квартири, лзалишилося ще 1263 потерпілих.

Київська міська державна адміністрація продовжує працювати над забезпеченням квартирами інвесторів, ошуканих групою будівельних компаній «Еліта-Центр». Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп під час мирного мітингу під стінами адміністрації.

«Протягом останніх років нам вдалось надати квартири 267 ошуканим інвесторам. Ще 1263 потерпілих необхідно забезпечити житлом. І ми не припиняємо працювати над цим – працює постійна конкурсна комісія із залучення інвесторів для будівництва, укладаються інвестиційні договори, на частині об’єктів триває будівництво», – сказав він.

Kyiv Media

Зокрема, на сьогодні триває будівництво у провулку Платонівському та на вулиці Лук’янівській, де відповідно 10,6% та 9,4% площі передбачені для передачі постраждалим від «Еліта-Центру».

Також на вулиці Милославській, де інвестор зобов’язався надати 7% площі, ведеться робота з опорядження будинків та прибудинкової території. Ці будинки будуть введені в експлуатацію в IV кварталі 2021 року, з ними вже укладено попередні договори на передачу 63 квартир ошуканим інвесторам.

У 2020 році КП «Київське інвестиційне агентство» подало до Державної архітектурно-будівельної інспекції України повторну заяву на видачу дозволу на будівництво на ділянці на вулиці Оноре де Бальзака. Там передбачено понад 904 кв. м для постраждалих від «Еліта-Центру».

Також «замороженими» залишаються понад 5000 кв. м, погоджені з інвестором, в об’єкті на перетині вулиць Здолбунівської та Тепловозної. Там жителі сусідніх житлових комплексів не перший рік блокують будівництво попри наявність у забудовника всієї дозвільної документації.

«Попри проблеми на окремих об’єктах, ми продовжуємо також працювати над виділенням нових ділянок, де інвестпроектом передбачені квартири для постраждалих від сумнозвісної «Еліта-Центр». Вже розроблені та погоджуються передпроектні пропозиції щодо об’єктів на перетині вулиць Амурської і Сумської, а також на вулиці Жолудєва, 1-А», – додав В’ячеслав Непоп.

З урахуванням об’єктів, які вже зараз у роботі, загалом ще необхідно збудувати 1123 квартири.

За даними МВС, у результаті будівельної афери «Еліта-Центр», яку було розкрито в лютому 2006 року в Києві, постраждало 1760 людей.

Нещодавно ми писали, що біля Протасового яру копають грунт: екологи підозрюють, що готується будівництво «висоток Корбана».

 Фото: КМДА