Відтепер місто повністю оплачуватиме все необхідне для утримання дитсадків, окрім, харчування "непільгових" діток.

Про це Валентин Мондриївський, в. о. першого заступника голови КМДА, розповів в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Із 2021 року харчування дітей у садочках фінансуватиметься повністю коштом батьків. За вихованців доведеться оплачувати виключно харчування за ті дні, коли дитина знаходилась у садочку. До цього батьки ділили оплату харчування спільно з містом – 70/30, де 30% – кошти міста.

Наразі сума та дата зміни тарифу відрізняються в різних садочках. Про це кажуть самі батьки. Дехто скаржиться, що оплата зросла майже в половину, а дехто каже, що сума змінилася несуттєво. З опитування телеканалу батьків на вулиці, останні називали різні суми – 400 грн, 600 грн, 800 грн та навіть 1000 грн і більше.

Деталі нововведення в ефірі програми «Київ.NewsRoom» пояснив Валентин Мондриївський.

Валентин Мондриївський пояснив, що відтепер батьки мають оплачувати в садочках тільки харчування. Будь-які інші кошти «на штори, шафи, іграшки» з них не мають право збирати. У КМДА наразі планують повністю вирахувати, скільки грошей необхідно, щоб повністю профінансувати утримання дитини в садочку.

«Київ дозволяє собі такий бюджет, який може забезпечити собі все необхідне для перебування дитини у садочках. Це і штори, і миючі засоби, і все, на що іноді збирали кошти. Ми забороняємо це робити директорам садочків для того, щоб батьки розуміли, що бюджет фінансує все, що потрібно. А батьків просимо сконцентруватися тільки на харчуванні. Якщо раніше 70% сплачували батьки, а 30% – бюджет, то зараз ми просимо харчування розглядати виключно як батьківську функцію», – пояснив Валентин Мондриївський.

Різні ціни на харчування в садочках Валентин Мондриївський пояснив тим, що зараз, у січні, районні адміністрації з закладами освіти ще проводять тендерні конкурси на закупівлю продуктів. Відтак – сума не стійка. Орієнтовно стабілізуватися цифра має до лютого цього року – з закінченням тендерних процедур, які проводяться саме для того, аби зменшити ціну.

Також Мондриївський зазначив, що ніяких змін в оплаті харчування до січня 2021 року не передбачалося. Тому, якщо у якомусь садочку підняли ціни раніше – потрібно звертатися до адміністрації.

До слова, в. о. першого заступника голови КМДА пояснив, що місто продовжить оплачувати харчування в садочках дітей з пільгових категорій, які в цьому році будуть розширені. Прописка при цьому не матиме значення для оплати харчування – всі 100% вартості харчування для діток пільгових категорій, в яких нема київської прописки, оплатить місто.

Фото: КМДА