Батьки в соцмережах обурилися, що не встигли попередики на роботі керівників про свою відсутність.

Протягом двох днів – 11 та 12 лютого – школи та дисадки Києва зачинені у зв’язку із прогнозами синоптиків про погіршення погоди. Повідомлення про таке рішення столичної влади з’явилося на сайті КМДА ввечері 10 лютого після того, як синоптики підтвердили найгірші прогнози, повідомляється у програмі Київ.NewsRoomна телеканалі “Київ”.

Як прокоментував в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський, таке рішення у першу чергу було обумовлене бажанням вберегти киян від транспортного колапсу.

Ми з синоптиками Гідрометцентру щогодини консультуємося для того, щоб зрозуміти – чого очікувати і як готуватися до негоди. Враховуючи, що вже три дні снігопади, комунальні служби всі повинні бути підготовленими для того, щоб розчистити місто і було комфортно в ньому пересуватися. Тому прийнято рішення, в тому числі по дитсадочках і по школах, закрити їх на два дні, щоб максимально зменшити навантаження на інфраструктуру і на комунальний транспорт і дати можливість комунальникам нормально прибрати сніг“, – сказав він.

Додав, що якби сніг йшов уночі – то було би простіше вночі прибирати. Але синоптики прогнозували сильні опади на весь день 11 лютого.

Ми заздалегідь перепрошуємо у тих батьків, якщо ми дещо завадили їхнім планам. Тому ми звернулися до державних установ і до бізнесу – щоби з розумінням поставилися до цього“, – зазначив Валентин Мондриївський.

На запитання ведучого телеканалу “Київ” – чому про рішення повідомили увечері, оскільки батьки обурюються, що не всі встигли домовитися на роботі, він відповів, що у КМДА чекали завершального прогнозу:

Рішення приймалося в той момент, коли синоптики підтвердили прогноз. Тому ми не квапилися із цим рішенням, хоча також були готові його ухвалити. Ми не хотіли вносити смуток киянам і тільки коли синоптики сказали нам, що зміни погоди не буде – оперативно принйяли це рішення. Інакше в цьому випадку зробити не можна було“, – пояснив чиновник.

Ззаначив, що закриття стосується муніципальних шкіл, а приватні навчальні заклади мають право самостійно ухвалювати рішення.

Але ми сподіваємося, що вони візьму до уваги це рішення як рекомендацію. Хоча, зважаючи, що ми прийняли це рішення на оперативному штабі з надзвичайних ситуацій, то таке рішення повинне виконуватися всіма суб’єктами господарювання“, – резюмував Валентин Мондриївський.

Зазначимо, вночі сніг в столиці прибирало більше 400 спецмашин.

Фото: Фейсбук