Ділянка, про яку йдеться, в оренді не у Марчука, а у приватної структури, яка планувала, крім музею, розмістити ресторани і офіси.

В КМДА запропонували художнику Івану Марчуку створити його музей за міський кошт. Про це повідомляється на сайті КМДА.

В мерії роз’яснюють, що на будівництво в буферних зонах «Софії Київської» та «Києво-Печерської Лаври» введено мораторій. Фактично це стало офіційною забороною будівництва приватної будівлі, де, у тому числі, мав знаходитись музей Івана Марчука.

Мультифункціональна декількаповерхова будівля з величезним паркуванням, офісними приміщеннями і ресторанами не може бути побудована на схилах Дніпра. А саме в цьому приміщенні мав знаходитись музей Марчука. Крім того, ця територія підпадає під буферну зону Національного заповідника «Софія Київська» і там заборонено будь-яке нове будівництво», – повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він додав, що інформація, що місто відсудило у художника суму у 6 мільйонів гривень – некоректна. Ділянка, про яку йдеться, вже більше 10 років в оренді у приватної структури, і будівництво там не було розпочато.

Мондриївський зауважив, що разом із Департаментом комунальної власності та Департаментом культури було напрацювано варіанти, де можна «розмістити музей з урахуванням розташування на найкращих туристичних маршрутах».

Для реалізації проекту «Музей Івана Марчука» за кошти міста необхідно виконання певних умов, а саме: картини мають бути передані до Державного музейного фонду України. Надалі вони зберігатимуться в одному з музеїв міста Києва, а після створення персонального музею митця стануть основою його колекції.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що художник Іван Марчук програв суд Київській міській раді і тепер з нього стягнуть близько 6 мільйонів гривень.

Фото: Фейсбук