Все залежатиме від причини обвалу балконів, яку поки не встановили.

За чий рахунок будуть проводитися ремонтні роботи в будинку на Половецькій, 14, де минулих вихідних обвалилися балкони на кількох поверхах, стане відомо лише після будівельно-технічної експертизи. Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» повідомив радник міського голови Олексій Тихонов.

За словами чиновника, відповідальність за стан балкона в першу чергу — на власнику, який зобов’язаний самостійно слідкувати за станом парапетів балкона, даху, вікон, плит. Єдине виключення — це несучі стіни, і якщо причина обвалу була саме в них, відповідальність буде іншою. Саме це і має встановити експертиза.

«Балкон вказаний у документах як приватне майно. Це як частина квартири, що не опалюється. Якщо ж ми говоримо про стіну будинку, до якої кріпиться балкон — то це спільне майно» — зазначив Тихонов.

Якщо експертиза покаже, що обвал стався через кріплення до стін, це означатиме, що проблема спільна для всього будинку. Комунальники ж, яким місцеві мешканці не раз скаржилися на стан балконів, начебто не зобов’язані регулярно оглядати балкони.

Пенсіонеру-власнику «постраждалого» балону на 6-му поверсі, на який впали металеві конструкції, керуюча компанія вручила попередження про необхідність прибрати і відремонтувати балкон за власний рахунок. В разі невиконання чоловіку загрожує штраф.

«З 7 поверху впав бакон, і роздавив мій. І мій теж полетівЗнаєте, у мене серце не витримує. Я не можу на це все дивитися. Де вони у мене знайшли рахунок? Я пенсіонер! А вони пишуть я за свій рахунок повинен платити капітальний ремонт» — каже чоловік.

При цьому чоловік каже, що і він, і його сусідка поверхом вище, в якої теж обвалився балкон, зверталися до комунальних служб з повідомленнями про аварійний стан балконів.

Як ми повідомляли, керуюча компанія Шевченківського району покладає провину за стан балкону на 7 поверсі, який обвалився першим, на власника. Йому радять домовитися про компенсації з власниками балконів, які були пошкоджені уламками.

Фото: ДСНС