Частину з них начебто все одно довелося розміщувати в інших медзакладах.

Національна академія медичних наук України погодилася прийняти на лікування 10 хворих на COVID-19 у столичному Інституті фтизіатрії та пульмонології (вулиця Миколи Амосова, 10). Про це повідомив у своєму Facebook перший заступник міського голови столиці Микола Поворозник.

За його словами, в КМДА давно почали перемовини з НАМН щодо співпраці під час пандемії коронавірусу. Науковців академії Поворозник назвав фахівцями, які «мали б передбачити перебіг пандемії в країні» та «напрацювати протоколи лікування хворих на коронавірус і навчити цього лікарів первинної та вторинної ланок»

«Що маємо на практиці. Вісім місяців тому ми звернулися до НАМН допомогти у госпіталізації та лікуванні хворих на COVID-19. Вісім місяців у них було для того щоб підготувати заклади та виділити місця для лікування хворих. Через вісім місяців отримуємо згоду на прийом 10 хворих» — написав він.

Поворозник уточнив, що згаданих пацієнтів погодилися розмістити в Інституті фтизіатрії, але в результаті забрали лише 4-ьох: решту начебто попросили почекати в каретах швидких, через що людей довелося оперативно розміщувати в інших закладах.

Чи буде КМДА надалі вести перемовини з НАМН щодо розміщення інших хворих, невідомо.

Тим часом, улікарнях Києва сьогодні заповненість ліжок COVID-хворими – майже 81%.

Фото: Фейсбук