Станом на сьогодні зафіксовано 45% зайнятих ліжок під COVID19 і у разі збільшення цієї цифри на ще на 5%, Київ може потрапити в червону, жовту або помаранчеву зони.

У Держпродспоживслужбі заспокоюють: Київ залишатиметься у зеленій зоні весь наступний тиждень. Поточна епідеміологічна ситуація дозволяє столиці залишатися в зеленій зоні. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Олег Рубан в коментарі «РБК-Україна».

За словами Рубана, наступний перегляд зонування регіонів відбудеться 7 серпня, і столиця його пройде. «У межах показників очікується, що Київ залишиться в зеленій зоні», — зазначив голова Держпродспоживслужби.

Проте ситуація може різко кардинально змінитися, якщо кияни не будуть надалі дотримуватися карантинних обмежень. Є вірогідність потрапляння столиці до червоної або помаранчевої зон. Про це в ефірі програми «Київ Newsroom» на телеканалі «Київ» повідомив Володимир Бондаренко, радник Київського міського голови.

Він зазначив, що Київ знаходиться в 5% від порогу зайнятих під COVID19 ліжок, встановленого Кабінетом Міністрів. Станом на сьогодні зафіксовано 45% зайнятих ліжок під COVID19 і у разі збільшення цієї цифри на ще на 5%, Київ може потрапити в червону, жовту або помаранчеву зони.

«Ситуація станом на сьогодні доволі важка. Ми знаходимося в 5%-й близькості від того порогу, який встановлений Кабінетом міністрів. Станом на зараз ми маємо 45% зайнятих ліжок під COVID19. Ми маємо розуміти, що у разі збільшення цієї цифри на 5%, Київ може потрапити в одну із кольорових зон, які визначені Кабінетом міністрів. Звичайно б не хотілося, аби столиця потрапила до кольорових зон, оскільки перебування в зеленій дозволяє киянам жити в більш-менш розміреному середовищі й спокійно користуватися всіма послугами, що надає місто», — прокоментував радник міського голови.

Бондаренко також зауважив, що легковажність мешканців столиці призводить лише до одного — це збільшення кількості хворих. Тобто ігнорування засобів індивідуального захисту, вимог безпеки, проведення масових заходів тощо, так чи інакше сприяє поширенню коронавірусу.

«Якщо кожен із нас не навчиться відповідально ставитися до карантинних вимог, то осінню ми можемо прогнозувати новий спалах. Таким чином, повернення більшості людей на роботу після відпусток — також може бути неможливим», — зазначив Володимир.

В ефірі Бондаренко також сказав, що з потраплянням Києва до червоної або помаранчевої зон, в силу вступлять певні обмеження, в тому числі — користування громадським транспортом. Аби не допустити такого розвитку подій, варто просто дотримуватися карантинних правил.

Щодо вакцини від коронавірусу, то Володимир зазначив, що жодна з наявних наразі вакцин не пройшла тестування на людях. Тому говорити на початку 2021 року про вакцину ще зарано. Оскільки вона може викликати (або ні) рекцію організму, за наявності прихованого захворювання. У разі, якщо столиця отримає 1 січня вакцину, то карантин ще буде продовжуватися.

«Вакцина — це не панацея. Вона містить у своїй консистенції слабкий вірус, який може викликати (або ні) певну реакцію, якщо в людини є приховане захворювання. Говорити про вакцинацію усіх мешканців столиці — це нонсенс. Деякі люди відмовляться від вакцини, деякі матимуть медичні протипоказання. Відповідно процес розтягнеться на квартал, у разі, якщо отримаємо вакцину 1 січня», — зауважив Бондаренко.

За його словами, ми маємо прийняти досвід тих країн, які отримали пандемію трохи раніше та які наразі ще дотримуються певних обмежень.

«Дотримання карантинних правил безпеки в громадських місцях зменшить кількість хворих. Відповідно зменшить вірогідність потрапляння столиці до червоної або помаранчевої зон», — сказав Володимир.

Нагадаємо, Київ потрапив до зеленої зони, через епідемічну ситуацію, що визначається в столиці не так, як по всій країні. 4 серпня повідомлялось, що в лікарнях Києва перебувають понад 330 інфікованих на коронавірус.

Фото: unsplash