У кінотеатрі завершили перший етап капремонту.

Про це повідомляє Київська міська рада.

За словами депутатки Київської міської ради, першої заступниці голови постійної комісії з питань власності Ганни Свириденко, ще у 2016 році було розпочато обговорення реконструкції кінотеатру та разом з громадою узгоджено проєкт його капітального ремонту.

Згодом депутатський корпус затвердив зміни до комплексної міської цільової програми «Столична культура», що у подальшому дало можливість передбачити фінансування на ремонт кінотеатру з міського бюджету.

«Будівля кінотеатру «Братислава» має стати сучасним громадським й культурним простором Оболонського району. Планується, що після капітального ремонту в приміщенні функціонуватиме кінозала, працюватимуть творчі гуртки для дітей, діятиме багато інших активностей задля комфортного дозвілля та відпочинку. Загалом вартість затвердженого проєкту складає 96 млн грн», – зазначила Ганна Свириденко.

Депутатка підкреслила, що у 2021 році з міського бюджету вже було виділено 7 млн грн для проведення перших ремонтних робіт, які стали початком створення сучасного мультифункціонального центру в Оболонському районі.

«Перший етап капітального ремонту було розпочато у липні поточного року. Пріоритетним став ремонт покрівлі аби убезпечити будівлю від протікань та опадів. Наразі ці роботи вже виконані. Багатошарова технологія з системою зливостоків має багаторічну гарантію на експлуатацію», – розповіла депутатка.

Ганна Свириденко додала, що депутатський корпус Київської міської ради також підтримав рішення щодо надання земельній ділянці біля кінотеатру статусу скверу з метою створення привабливого міського простору. І «Братислава» стане цілісним комплексом культури, розвитку та відпочинку для усіх киян.

Також у кінотеатрі «Братислава» днями відбулося обговорення концепції та стратегії розвитку культурного центру «Братислава», повідомила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

 «Ми – клієнтоорієнтований орган влади, тому в діалозі з громадськістю намагаємось знайти концепцію, яка буде очікуваною і корисною людям, які тут живуть і хочуть користуватися цим простором. Сьогодні важливо надати громаді цікаву та потрібну концепцію, щоб перейти до активних дій», – зазначила Яна Барінова.

Під час обговорення відбулася презентація оновленого простору Арт-центру «Братислава», а також розгляд концепції та запитів громадськості.

«Ми прагнемо зробити «Братиславу» багатофункціональним інклюзивним простором. Кожна зала центру може використовуватися відповідно до запитів студій і бути доступною для людей з будь-якими потребами. Важливо, щоб культура була доступною для всіх, тому одна з основних цілей – зробити культурний центр ефективною точкою перетину культури, громади та державних інституцій», – розповіла головна адміністраторка кінотеатру «Братислава» Марина Вільк під час презентації.

За принципом «відкритого мікрофону» представники громадськості висловили свою думку та пропозиції.

Фото: КМДА