Нині робітники закривають фасад Гостиного двору захисною сіткою.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Зазначимо, влітку цього року біля Гостинного двору з’явився банер президентської програми “Велике будівництво”. До цього – протягом кількох років місто зверталось до Мінкульту – аби передали споруду на баланс міста і щоб реставрацію пам’ятки виконало КМДА. Однак, урядове відомство залишило Гостинний двір у себе. Тому про терміни введення Гостинного двору в експлуатацію місту не відомо.

Ми підготували всі документи, щоб передали Гостинний двір на баланс міста і вже готові були восени привести його в порядок… Ситуація затягується, на сьогоднішній день ми не знаємо терміни – коли Гостинний двір буде введений в експлуатацію… Мінкульт повинен чітко визначити терміни проведення початку робіт і введення в експлуатацію. Чи передати на баланс міста – ми самі зможемо зробити у комплексі реконструкції Контрактової площі“, – прокоментував початок робі мер Києва Віталій Кличко.

Раніше у Мінкульті заявили, що Гостиний двір в Києві відтепер охоронятиме Національна поліція. Відомство також анонсувало початок протиаварійних робіт, але без конкретної дати. Мінстр культури Олександр Ткаченко лише уточнив, що протиаварійні роботи почнуться після його передачі на баланс Національного заповідника “Софія Київська”. Чи відбулась передача – поки невідомо.

Фото: КМДА