Нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація щодо масового щеплення залишками вакцини в клінічній лікарні "Феофанія".

Про це повідомило видання “LB.ua”.

За попередньою інформацією, клінічна лікарня «Феофанія» вакцинувала від ковіду людей за попереднім записом нібито залишками вакцини. Охочі вакцинуватися могли звернутися до лікарні телефоном і стати в чергу на вакцинацію. Їм призначали час і дату щеплення. Однак частина людей вакцинувалася дозами, які були призначені для медиків закладу, а не залишками. За документами ці люди фіксувалися як працівники лікарні. 

Проте як повідомив регіональний координатор з вакцинації у місті Києві Василь Животенюк, вакцинація у Феофанії залишковими дозами не проводилася узагалі.

«Мобільна бригада приїжджає лише зробити щеплення, — говорить Животенюк. — Лікарня має лише надати доступ до інтернету, кабінету вакцинації і список медиків, завірений печаткою закладу. Це відповідальність головного лікаря. Мобільна бригада читає список і бачить, що вакцинує таку-то людину і це медик. Лише постфактум з’ясувалося, що дехто з вакцинованих не медик, а блогер», – зауважив координатор.

LB.ua зазначає, що це не поодинокий випадок.

За даними видання, мобільні бригади приїжджали вакцинувати нібито працівників “Феофанії” більше п’яти разів (загалом у лікарні працює більше 1700 медиків). Скільки з тих, кого провакцинували у цій лікарні, медиками не є, поки що невідомо. LB.ua вдалося зафіксувати два таких випадки, і у обидвох люди були переконані, що вакцинуються залишковими дозами.

«Я маю розписку головного лікаря, яка гарантує, що у списках, які він надає, виключно працівники лікарні. Він несе відповідальність за неправдивість інформації в списках», – заявив виданню регіональний координатор з вакцинації у Києві.

До слова, Головний санітарний лікар Віктор Ляшко доручив здійснити перевірку, чи справді мало місце нецільове використання вакцини у клінічній лікарні “Феофанія”. До перевірки він залучив регіонального координатора міста Києва Василя Животенюка.

«Комісією буде перевірено інформацію щодо фактичного працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію проти COVID-19 згідно зі списками Клінічної лікарні «Феофанія» у цьому закладі», — зазначив у коментарі Віктор Ляшко.

Наразі за номером телефону, за яким люди записувалися на щеплення у “Феофанії”, кажуть, що “це вже невідповідна інформація і вакцинація уже не проводиться”.

Нагадаємо, Київрада проситиме парламент і Кабмін дозволу на прямі закупівлі COVID-вакцин.

Фото: unsplash