Загалом в Україні більше сотні вулиці названі на честь Терешкової.

Рішення про перейменування вулиці та провулку Валентини Терешкової ухвалила Фастівська міська рада, передає LB.

Вулицю та провулок Терешкової переіменовано на честь героя війни на Донбасі, старшого солдата Збройних сил України, кулеметника (11-й окремий мотопіхотний батальйон «Київська Русь», 59-та окрема мотопіхотна бригада) Андрія Нестеренка.

Вулицю Терешкової у селищі Мала Снітинка Фастівського району перейменовано на честь солдата ЗСУ, учасника російсько-української війни Руслана Геги.

За словами історика Вахтанга Кіпіані, в Україні нині існує понад 100 вулиць, набережних і провулків, названих на честь росіянки Валентини Терешкової, яка вважається першою в світі жінкою-космонавткою.

Нині вона депутатка Державної Думи РФ, яка голосувала за окупацію Криму і була формальною ініціаторкою де-факто вічного правління Путіна. Заслуговує довічного, на мій погляд, незважаючи на минулі “космічні” заслуги”, – заявив Кіпіані.

Історик також обурився, що у місті Сміла на Черкащині місцева влада вже двічі відмовила громадськості у розгляді питання про перейменування вулиці Терешкової.

Натомість у Київській області, за даними Вікіпедії та Google-maps, ще існують вулиця та провулок Терешкової у Василькові, а також у селі Трипілля Обухівського району та селах Чмирівка і Саливонки Білоцерківського району.

Фото: скріншот, Фейсбук