Відомство видало наказ про реорганізацію "Довженко-Центру", що фактично означає ліквідацію національного кіноархіву.

Про це 16 серпня повідомила пресслужба інституції.

“Довженко-Центр” ще 13 липня офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Відповідний акт приймання-передачі майнового комплексу Міністерство культури та інформаційної політики України й Держкіно підписали 30 червня.

Тепер, згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно “Довженко-Центру” мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”, основним видом діяльності якої є “вища освіта”. Зі структури Центру мають виокремити Державне підприємство “Українська анімаційна студія, куди передадуть авторські права на українську анімацію.

У наказі про реорганізацію не згадано кіноархівну та музейну колекції “Довженко-Центру”, які є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.

За словами працівників “Довженко-Центру”, установа “Науковий центр кінематографії України” з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо.

“Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією в світі фейковій установі – величезний удар по міжнародному іміджу української влади, а в особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність, має ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів”, – зазначають в інституції.

Довідка

“Довженко-Центр” – найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (понад 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Фото: Фейсбук