Наразі вакцина Pfizer передбачена для окремих категорій населення.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У столиці триває вакцинація проти COVID-19. Зокрема 5-6 червня в Києві щепилися 8 тисяч 262 людини.

Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА, розповіла, як надалі в столиці відбуватиметься вакцинація.

«У Києві працює 98 пунктів щеплення. Визначені категорії можуть прийти до свого сімейного лікаря, визначити для себе час для вакцинації й не стояти в чергах, наприклад, до Центру, який працює на вихідних. На жаль, діти до цих центрів у “живу чергу” приводять людей літнього віку, що не потрібно робити. Також на вакцинацію приходить багато людей, у яких не підписано декларацію з лікарем. Процес вакцинації людей із декларацією триває близько 7 хвилин. Якщо декларації немає – близько півгодини. Окрім цього, є люди, які приходять не у визначений час, а в зручний для них. Відтак, черга порушується», – наголосила пані Гінзбург.

Директорка Департаменту охорони здоров’я також запевнила, що наразі в столиці немає проблем щодо забезпечення відповідною кількістю доз вакцин.

«Департамент охорони здоров’я працює відповідно до Національного затвердженого плану дій – за дорожньою картою. Ми централізовано отримуємо як вакцини, так і зазначення того, які саме категорії мають отримати конкретну вакцину. Наразі Pfizer ми отримали для освітян і для довакцинації 1 та 2 категорії, які не отримали ще другу дозу вакцини, зокрема й медичні працівники», – пояснила Валентина Гінзбург.

Валентина Гінзбург закликала киян вже до наступних вихідних подбати про подписання декларації.

Фото: фейсбук