Сьогодні, 4 червня, у столиці можна зробити унікальну листівку для своїх рідних із турботливою порадою про здоров’я.

Про це повідомили в прес-службі проекту «Діємо для здоров’я».

Україно-швейцарський проект «Діємо для здоров’я» заснував День турботи про рідних та створив зону турботи в Києві, щоб нагадати українцям про необхідність піклуватися про близьких старшого віку під час пандемії.

За даними проекту, в Україні неінфекційні захворювання (НІЗ) – це причина 84% усіх смертей. НІЗ та смертність через них у найближчі десятиліття зростатиме, якщо вже зараз не почати контролювати фактори ризику виникнення неінфекційних захворювань. Проект «Діємо для здоров’я» впроваджується, щоб скоротити їх поширеність, зокрема нездорового харчування, недостатньої фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, забруднення повітря.

«Ми плануємо збільшити кількість профілактичних програм щодо запобігання неінфекційних хвороб, зокрема, це стосується серцево-судинних хвороб, онкологічних тощо. У 2018 році був прийнятий Національний план заходів із протидії неінфекційним захворюванням, який передбачає досягнення конкретних цілей. Однією із них є зниження на 1/3 ризику передчасної смертності від серцево-судинних захворювань, раку, діабету, хронічних респіраторних захворювань та інших НІЗ до 2030 року. Тому Міністерство разом із партнерами, такими як україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я” буде докладати зусиль, аби виконати цей план та покращити здоров’я та щоденне життя українців», — розповіла Марта Мельник, державна експертка Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України.

Керівник проекту «Діємо для здоров’я» Доктор Джума Худоназаров зазначив, що фокусом проекту полягає в зменшенні передчасної смертності, захворюваності та інвалідності від таких неінфекційних захворювань, як серцево-судинні захворювання та діабет.

«Проект працює за трьома напрямами, які пов’язані із політиками та послугами у сфері охорони здоров’я і взаємодії із населенням для зміни поведінки. Ми винесли проблему НІЗ за межі сектору охорони здоров’я: в основі в нас знаходиться профілактика НІЗ, але із залученням освітніх, соціальних, академічних інституцій, центрів громадського здоров’я, а також роботою із територіальними громадами», – наголосив Джума Худоназаров.

Українців закликають піклуватись про рідних у період пандемії, щоб запобігти передчасній смертності від неінфекційних захворювань. У Києві зокрема стартував День турботи. Для цього навіть відкрили спеціальну фотозону, щоб відправляти листівки зі спеціальними порадами.

Пріска Депнерінг, заступниця директорки Швейцарського бюро співробітництва в Україні, розповіла, що швейцарська програма співпраці з Україною до 2023 року у сфері охорони здоров’я націлена покращити управління у секторі охорони здоров’я, забезпечувати якісні та доступні медичні послуги, а також підвищувати медичну грамотність.

У межах кампанії 4 червня з 11:00 до 19:00 у Парку імені Тараса Шевченка кияни та гості міста зможуть безкоштовно зробити унікальну листівку для своїх рідних із турботливою порадою про здоров’я та відправити її у будь-який куточок України.

На місці побувала й журналістка програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

До слова, люди з неінфекційними захворюваннями більш уразливі до захворювання на COVID-19 і мають вищий ризик померти від ускладнень. В Україні понад 75 % смертей від ускладнень, пов’язаних із COVID-19, спостерігають серед людей старших 60 років. За результатами дослідження, проведеного GRADUS у рамках кампанії «365 днів турботи», люди старшого віку сприймають турботу, як зустрічі (72 %) та спілкування (72 %) зі своїми рідними, а також поради про здоров’я (54%). Водночас 48 % опитаних 25–45 років хочуть більше піклуватися про своїх рідних, аніж зараз, проте їм не вистачає грошей (70 %) та часу (40 %).

Кампанія «365 днів турботи» складається із простих та дієвих порад на кожен день, щоби спростити турботу про рідних. Ці поради можна знайти у соціальних мережах проекту та Центру громадського здоров’я МОЗ України, а також на сайті кампанії.

«Центр громадського здоров’я МОЗ України – партнер у реалізації кампанії “365 днів турботи”. Ми прагнемо показати, що піклуватися про наших батьків, дідусів та бабусь і покращувати їхній стан здоров’я – просто. Як залишатися активними, правильно харчуватися, турбуватися про усі аспекти здоров’я, як фізичного, так і психічного, запобігати неінфекційним захворюванням та вберегтися від COVID-19 – про все це ми щодня публікуємо у соціальних мережах. Ця кампанія надзвичайно важлива для досягнення національних цілей із вакцинації населення від COVID-19, оскільки фокус кампанії зосереджений на людях старшого віку та людях з неінфекційними захворюваннями, які є пріоритетними групами вакцинації», – пояснив Владислав Збанацький, заступник директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Фото: «Діємо для здоров’я»