Цього року актору могло б виповнитися 80.

Про це повідомили на сайті президента України.

Учасники однієї з нарад щодо стану українського кінематографу обговорили відзначення роковин актора Богдана Ступки.

Зокрема піднімалися теми створення паркової скульптури біля театру ім. І. Франка, барельєфа на будинку на вул. Заньковецької, а також концерт пам’яті видатного митця 27 серпня.

Володимир Зеленський також запропонував в українських громадах за кордоном влаштувати ретроспективу фільмів за участю Богдана Ступки.

Як передає Суспільне.Культура, 27 серпня об 11:00 відбудеться відкриття меморіальної дошки-горельєфу на будинку, де мешкав Богдан Сильвестрович за адресою вул. Заньковецька, 1/3. 

Цікаво, що захід відкриється перформансом з капелюхами у супроводі голосів з вистав Богдана Ступки.

“Капелюхи – невід’ємна частина образу Богдана Сильвестровича: дорогою до театру, він любив вітатись з людьми, знімаючи на знак пошани капелюха”, – повідомляють організатори.

О 19:00 того ж дня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбудеться показ вистави “Пер Ґюнт” Генріка Ібсена у постановці режисера Івана Уривського. Головні актори – Остап Ступка та Олександр Форманчук.

28 серпня о 12:00 на книжковому артфестивалі Kyiv BAF відбудеться “Розмова про Батька і Учителя” з Остапом Ступкою. А також презентація книжкової виставки спільно з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки: “Богдан Ступка: безсмертний дотик до душі…” Вхід вільний.

Окрім цього, із 29 серпня до 10 вересня в Національному музеї Тараса Шевченка триватиме виставка KOD STUPKA///КОД СТУПКИВхід вільний.

На експозиції представлять портрети Богдана Ступки, написані видатними художниками України: Владиславом Шерешевським, Іваном Марчуком, Ольгою Петровою, Андрієм Александровичем-Дочевським, Михайлом Химичем; фотопроект з життя Актора, презентація книги-альбому “Я – Богдан”, образи Ступки в графіці Сергія Якутовича, експозиція костюмів і колекції театральних і кіноафіш, відеоколаж з вистав та фільмів Богдана Сильвестровича.

Нагадаємо, Богдан Ступка – актор театру та кіно, лауреат Шевченківської премії 1993 року за головну роль у виставі “Тев’є-Тевель” за Шолом-Алейхемом, Герой України.

Ступка хворів на рак кісток і на фоні тривалого лікування 22 липня 2012 року в чоловіка стався серцевий напад.

Актор пішов у вічність на 71 році свого життя.

Фото: фейсбук