Це вже 34-й із збудованих чи реконструйованих дитсадків протягом останніх років у столиці.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час відкриття реконструйованого дитячого садка № 741 у Дарницькому районі столиці на проспекті Миколи Бажана, 7-Є.

Цей садочок був введений в експлуатацію у 1985 році. Через 10 років заклад освіти закрили, а його приміщення передали в оренду.

«У 2019 році ми повернули садок місту, вирішили здійснити реконструкцію і відновити його роботу. Розпочали повне оновлення рік тому – у березні 2020 року. Тепер це – ще один сучасний столичний садочок, яким можна пишатися. Вже 34-й із збудованих чи повністю реконструйованих дитсадків протягом останніх років у столиці. Найдорожче, що у нас є, це – наші діти. І ми робимо все можливе, щоб вони росли і навчалися в гарних умовах. Тому третину бюджету нашого міста сьогодні спрямовуємо на сферу освіти», – сказав мер Києва.

Цей дитсадок розрахований на 12 груп – тобто 220 місць. Він розпочне свою роботу вже за тиждень.

Що зробили у дитсадку № 741:

  • провели зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи
  • встановили обладнання індивідуального теплопункту, вентиляційних камер
  • облаштували харчоблок та пральню
  • повністю оновили систему внутрішнього водопостачання, каналізацію, електроосвітлення
  • встановили сантехнічні прилади та електрообладнання
  • змонтували системи вентиляції і кондиціювання, зовнішнього освітлення
  • облаштували системи протидимного захисту, оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей
  • встановили відеоспостереження
  • придбали всі необхідні меблі та устаткування для груп, приміщень для музичних і фізкультурних ігор та занять
  • провели благоустрій території, озеленення, змонтували тіньові навіси й обладнання дитячих майданчиків.

Kyiv Media

Садок – енергоощадний, адже має сонячні панелі на даху. Тож він частково самостійно покриватиме потреби в енергоспоживанні, особливо під час аварійних відключень. Це другий садок у столиці з такими можливостями.

Також дошкільний заклад має теплу підлогу у групах на першому поверсі.

Kyiv Media

У будівлі, окрім дитячих кімнат, також є музична та спортивна зали, сенсорна кімната, кімната ручної праці, ігротека, комп’ютерна кімната. Буде зручним заклад і для маломобільних груп: має пандус на вході та пристінні поручні.

Новий садок також має сучасну систему доступу: диспетчерський пункт, систему відеоспостереження та електронний контроль доступу на територію.

Kyiv Media

На території дитячого садка є 12 дитячих ігрових майданчиків, один із яких має обладнання для дітей з особливими потребами, спортивний майданчик із футбольним полем та біговою доріжкою, малий спортивний майданчик, автомістечко, внутрішній двір із літнім театром та сценою.

Цього року в Києві відкрили два повністю оновлених садочки: в Оболонському і Дарницькому районах. А до кінця року планують відкрити ще 2 дитсадки – у Святошинському районі міста. Також цього року завершили прибудову до однієї зі шкіл столиці та продовжують надбудову додаткового поверху до іще однієї школи – в Голосіївському районі.

Фото: КМДА