Прикордонна служба продовжила можливість виїзду українців за кордон за внутрішніми паспортами.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

У повідомленні зазначили, що Держприкордонна служба продовжила можливість виїзду українців за кордон за внутрішнім паспортом, адже досі немає можливості швидко оформити закордонні паспорти.

У разі, якщо паспорт не вдалося взяти під час евакуації, або ж його було знищено, то прикордонники на місці будуть вирішувати чи пропускати людину. Зокрема, вони можуть дозволити виїхати за водійськими правами чи свідоцтвом про народження.

Водночас у ЄС максимально скоротили всі дозвільні процедури. Зокрема, українці можуть в’їхати на територію ЄС із біометричним паспортом. У разі його відсутності втікачів від війни приймуть на гуманітарній основі. Проте головна перевага власників біометричних паспортів – вільне пересування в рамках Шенгенської зони ЄС.

Так, для виїзду у Польшу необхідні документи, які підтверджують особу. У країні можна лишатися на 18 місяців, також можна отримати PESEL та фіндопомогу.

У разі перетину кордону з неповнолітньою особою:

  • якщо дитина до 16 років їде з одним з батьків, то згода іншого не потрібна;
  • якщо перетинає кордон з іншим родичем або особою, то для цього потрібно згода одного з батьків завірена органом опіки та піклування;
  • для перетину кордону в дитини має бути внутрішній паспорт або свідоцтво про народження;

У разі зміни до правил перетину кордону їх можна переглянути на сайті Держприкордонслужби.

Фото: Фейсбук