Схожа ситуація і Центрі стратегічних комунакацій при Міністерстві культури.

Очільниця Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Поліна Лисенко є єдиною працівницею цієї організації. За кілька місяців роботи Лисенко досі не отримувала зарплату, пише «Українська правда».

Центр протидії дезінформації при РНБО презентували на початку квітня. Але він досі не отримав приміщення, фінансування і штату, як і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури.

Лисенко повідомила виданню, що з 2 квітня, моменту свого призначення, вона працює без зарплати.

За її розрахунками, приблизний бюджет на оплату праці половини штату, тобто 26 людей, до кінця 2021 року – 11-12 мільйонів гривень (близько 60 тисяч гривень у місяць на спеціаліста). Більшість майбутнього штату складатимуть аналітики. Кошти на фінансування, за словами Лисенко, має знайти Мінфін.

З результатів роботи за цей час Лисенко називає формування глосарію рекомендованих для використання термінів, який нині проходить експертизи, і відстеження кількох інформаційних атак.

Як наголошує УП, офісом Лисенко наразі є крихітний кабінет на першому поверсі будівлі РНБО та ситуативна кімната в Офісі президента, куди центр має згодом перебратися.

Бюджет Центру стратегічних комунікацій при Міністерстві культури, мав складати приблизно 10 мільйонів на рік, але коштів Мінфін поки так і не виплатив. Разом із керівницею Любов’ю Цибульською у центрі при Мінкульті працює ще 4 людей.

«Ми вже можемо говорити, що ми працюємо, проте поки немає державних грошей і можливостей набрати колектив, я б не говорила, що центр остаточно заснований», – пояснює Цибульська.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації створений рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня, яке було введене в дію указом президента від 19 березня. Анонсуючи початок роботи Центру, Зеленський зазначав, що у майбутньому він має стати «міжнародним хабом протидії дезінформації та пропаганді в усьому світі».

Фото: Фейсбук