Забудова відбувається на вулиці Обсерваторній.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 25 травня, на вулиці Обсерваторній, 6 люди вийшли на мітинг проти незаконного будівництва на території маєтка Барбана 19 століття. Цю будівлю нібито планують знести, а замість неї облаштувати чергову багатоповерхівку.

Журналістка телеканалу «Київ» поспілкувалася з учасниками акції протесту. За словами мітингувальників, наразі невідомо, хто саме розпочав це будівництво.

Також протестувальники запевняють, що забудовник наразі працює без дозвільних документів від Мінкульту, Департаменту охорони культурної спадщини, Департаменту міського благоустрою та «Київзеленбуду». Водночас заяви від місцевих правоохоронці до не внесли в ЄРДР.

Мета акції – з’ясувати, хто та що саме будується на місці маєтка Барбана, а також домогтися заборони вирубки 100-річних дерев.

«Якщо почнуть будівництво багатоповерхівки, то це все закінчиться трагічно насамперед для будинку №10. Тут без всяких досліджень відомо, що будівля 36 року – там слабкий фундамент, ніяких бетонних та залізобетонних конструкцій там немає. 6-поверховий будинок стоїться на “плавунах”, на лесових ґрунтах. Найменші втручання – це вже тріщини великі. Тут живуть літні люди, які мешкають у будинку все життя. А після будівництва нас можуть розселити по гуртожитках», – розповів місцевий мешканець.

Цікаво, що за порядком під час проведення акції спостерігали правоохоронці. Також мітингувальники викликали слідчо-оперативну групу, щоб з’ясувати всі деталі щодо цього забудовника.

Телеканал «Київ» звернувся до «Київзеленбуду» за коментарем щодо вирубки дерев на цій території. Комунальники повідомили, що їхнє підприємство не видає дозволи або ордери на видалення зелених насаджень.

Наразі журналісти намагаються отримати коментар від Департаменту міського благоустрою щодо наявності в забудовника картки на порушення благоустрою. Також телеканал чекає відповіді від Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією.

Фото: скріншот