Колеги та друзі Шеремета прийшли на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького.

У центрі Києва вшановують пам’ять журналіста Павла Шеремета, який загинув 20 липня 2016 року від вибухівки, підкладеної під автомобіль.

Про це повідомляє УП.

Як зазначається,  колеги та друзі Шеремета прийшли у вівторок зранку на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, де рівно 5 років тому в цей час стався вибух.

Люди принесли плакат “Політична справа Павла Шеремета”.

За 5 років слідство не встановило замовників вбивства журналіста. Справу щодо тих, кого МВС вважає виконавцями, розглядає суд.

Запитання “Хто вбив Павла?” досі залишається відкритим.

Нагадаємо,12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваниху вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.

22 травня 2020 року слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.

Засідання щодо зміни запобіжного заходу Антоненку, який є фігурантом у справі вбивства журналіста Пала Шеремета, розпочалося ще об 11 годині. Увесь цей час під будівлею суду проходив мирний протест.

Додамо, окрім Андрія Антоненка у справі про вбивство Павла Шеремета фігурує лікарка й волонтерку Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь, які також були арештовані. Проте пізніше їх відпустили під домашній арешт. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним. На прес-конференцію за участю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, де було названо Антоненка, Кузьменко та Дугарь як підозрюваних, прийшов особисто президент Володимир Зеленський.

Нещодавно у Шевченківському райсуді висловлювали незадоволення тим, що під час кожного судового засідання у справі про вбивство Павла Шеремета група підтримки фігурантів справи — Андрія Антоненка, Яни Дугарь та Юлії Кузьменко — влаштовує акції протесту під судом.

Фото: УП