Хосе Марті вшановують у всьому світі як видатного дипломата, письменника, мислителя та журналіста.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Сьогодні, 19 травня, у центрі столиці відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятного бюсту відомому у всьому світі великому кубинському гуманісту Хосе Марті. Захід відбувся за підтримки управління міжнародних зв’язків КМДА.

«Подія відбулася в Шевченківському районі столиці – на алеї вул. Бульварно-Кудрявської, де ми увіковічнюємо пам’ять видатних діячів, які зробили свій внесок в Україну. Понад 20 років тому в центральному парку м. Гавани було встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – і сьогодні ми укріпили багаторічні культурні стосунки», – зазначив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Цікаво, що участь у події взяли також Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Куба в Україні і Республіці Молдова пані Натача Діас Агілера та представники управління міжнародних зв’язків КМДА.

До слова, ім’я Хосе Марті вшановують у всьому світі як видатного дипломата, письменника, мислителя та журналіста. У 2003 році ЮНЕСКО започаткувало Всесвітню програму Міжнародної солідарності імені Хосе Марті.

В Україні, завдяки гуманістичним ідеям Хосе Марті, у 1990 році кубинським урядом була запроваджена програма «Діти Чорнобиля», у межах якої надавалась безоплатна медична допомога.

Фото: КМДА