Йдеться про двір будинку по вулиці Басейна, 9a, який є пам’яткою архітектури, про що свідчить відповідна табличка на будівлі.

Відео наслідків свавільного будівництва опублікував в Instagram столичний рієлтор Олександр Алієв, який орендує офіс в цій же будівлі.

На будинки висить табличка про те, що це архітектурна пам’ятка:

На відео видно, що більша частина невеличкого двору повністю перерита. На цьому місці збирається розширятися ресторан. Власники заявили, що начебто мають дозвіл на це. Проте ресторан у будівлі з боку двору зніс частину стіни, зробивши окремий вхід. Це є втручанням у конструкцію архітектурної пам’ятки. Прибудова тераси до ресторани також є втручанням у конструкцію будівлі, що є незаконним.

Як зазначив рієлтор, раніше відбулися збори мешканців будинку – усі вони висловилися проти цього будівництва. Крім того, на будівельному паркані біля будинку висять приписи комунальних підприємств з вимогоб надати документи, що підтвердили би законність цього будівництва. Власники ресторану не зважають на це.

Рієлтор звернувся до мера Києва Віталія Кличка з приводу цієї ситуації.

Редакція Київ.Media готує запити до відповідних департаментів КМДА.

Зазначимо, будівля за адресою вулиця Басейна 9а занесена до переліку Державного реєстру нерухомих пам’яток України наказом Міністерства культури від 29.12.2016 року. Зокрема, це житловий флігель, побудований у 1885-1900 роках.

Фото: скріншот