Наліпки, вочевидь, поширюють представники одного з громадянських рухів.

У центрі Києва невідомі розклеїли наліпки з портретами депутатів партії «Слуга Народу», які пропонують відтермінувати деякі положення закону про державну мову. Фотодоказ у своєму Facebook показав політолог Віктор Таран.

На листівках зображені депутати Микита Потураєв, Євгенія Кравчук та Олександр Санченко.

Потураєв та Кравчук є авторами проекту закону №5554, який передбачає відтермінування мовних норм в теле- та кіновиробництві; минулого тижня його не змогли винести на голосування у ВР. Санченко є автором аналогічного проекту закону №5554-1.

«тепер Кияни знатимуть у парламенті хто хоче «вбити мову». логічно. але мало. Я б на місці організаторів заклеіів аналогічними стікерами округи мажоритарніків, які підтримали цей закон» — написав Таран.

Зауважимо, що 1 червня громадянський рух «Відсіч» на своїй сторінці у Facebook закликав усіх охочих долучатися до поширення таких наліпок. Представники руху критикують згаданих «слуги» за їхні «мовні» ініціативи.

Як ми вже писали, мовний закон передбачає, що з 16 липня цього року усі фільми і серіали, вироблені в Україні, мають демонструватися українською мовою. Цьго ж дня набуває чинності ще низка норм, зокрема: статті 7 і 10, які визначають початок іспитів на рівень володіння державною мовою для майбутніх державних службовців, а також осіб, які хочуть отримати громадянство України; стаття 23, яка регулює використання державної мови у сфері культури (екскурсійна діяльність, дописи під експонатами; аудіогіди мають бути українською мовою); стаття 26, яка визначає застосування української в книговидавництві й книгорозповсюдженні (не менше 50% книжкової продукції на книжкових полицях має бути українською мовою).

Фото: Фейсбук