Урбаністи обурилися такому будівництву, а в КМДА пояснили, що рішення тимчасове.

Про облаштування паркувальної кишені наа тротуарі по вулиці Богдана Хмельницького написав урбаніст Ільгам Гасанов, а пізніше фотографіями поділився також урбаніст Дмитро Макагон.

“Кишеню” облаштовують навпроти будівлі посольства Словенії. Урбаністів обурило, що облаштування парковки відбувається із порушенням Державних будівельних норм та Правил дорожнього руху, оскільки “кишеню” вирішили розмістити ледь не на перехресті вулиць Хмельницького і Пирогова.

Місто силами комунальників і за наші гроші створює парковку для трьох машин (мабуть посольства Словенії). При цьому парковочка прямо на перехресті, що як би не зовсім за правилами і не дуже про безпеку“, – написав Макагон.

Урбаністи також оприлюднили документ щодо організації дорожнього руху на цій ділянці, зокрема – про встановлення нових дорожніх знаків.

Ільгам Алієв також заявив, що начебто рік тому на цьому місці зрізали три каштани. Так на зйомках вулиці у Google-maps дерева ще є.

У коментарях під дописом Ільгама Алієва незабаром з’явилось пояснення – його написав спеціаліст Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Тимофій Нагорний. За його словами, такий крок є тимчасовим і кишеню облаштовують на вимогу Міністерства закордонних справ України.

Паркувальна кишеня робиться біля посольства Словенської республіки на вимогу МЗС України. Дерева при цьому не чіпали, лунки з ними знаходяться поза зоною робіт. Саме тому кишеню вийшло влаштувати лише на перехресті. Це рішення є тимчасовим – у 2023 р. очікується капітальний ремонт вулиці Богдана Хмельницького, тоді будуть влаштовані місця для паркування без загрози озелененню та велоінфраструктурі“, – зазначив він.

Інший співробітник департаменту Михайло Тацій пізніше, що таке рішення було вимушеним, оскільки посольство Словенії вимагало від українського МЗС облаштувати парковку біля їх будівлі.

Варіанти були – або повернути парковку на тротуар, або в смузі руху, або врізати кишеню. І дерева там не постраждали“, – написав Тацій.

Він додав, що проект капітального ремонту вулиці Хмельницького передбачає повернення пішохідного переходу на колишнє місце.

Нагадаємо, нещодавно у Києві за неоплачену парковку оштрафували Porshe Cayenne. Водій безоплатно зупинився на комунальній парковці і за це заплатив штраф у 20 разів більший за ціну парковки.

Фото: Фейсбук