Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації без необхідності повторення його спочатку.

Навіть, якщо ви щепилися другою дозою з порушенням інтервалу, то все одно можете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та COVID-сертифікат. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

У Центрі громадського здоров’я зазначили, що МОЗ рекомендує використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них:

  • CoronaVac/Sinovac — 14–28 днів;
  • Comirnaty/Pfizer — 21–28 днів;
  • Moderna — 28 днів;
  • AstraZeneca — 4–12 тижнів.

Адже встановлення інтервалів ґрунтується на рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, які враховують наявні наукові дослідження ефективності цих препаратів за різних інтервалів.

На сьогодні не визначено кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцин проти COVID-19, які використовують в Україні.

У Центрі громадського здоров’я наголосили, що дві дози вакцини, навіть введені з порушенням рекомендованого інтервалу, дадуть кращий захист, ніж одна. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, люди, які отримали дві дози антиковідної вакцини, у 8 разів рідше інфікуються й у 25 разів рідше зазнають госпіталізації або смерті.

Тож, якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то варто зробити це за першої нагоди.

У Центрі нагадали, що отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де ви отримали першу дозу. Єдиною умовою буде наявність у цьому пункті чи центрі потрібної вам вакцини.

Фото: unsplash