Хрустку скоринку можна отримати альтернативними способами, які будуть кориснішими.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

У повідомленні зазначили, що одна невелика запечена картопля (100 грамів) містить 93 калорії та 0 грамів жиру, тоді як така ж кількість (100 грамів) картоплі фрі містить 319 калорій і 17 грамів жиру.

“Смажені продукти не тільки мають високу калорійність, але й високий вміст трансжирів, тому вживання їх у великій кількості може збільшувати ризик розвитку хвороби серця, діабету, раку та ожиріння. Проте вашу улюблену хрустку скоринку можна отримати альтернативними способами, які будуть кориснішими”, – зауважили у дописі.

Зокрема, для більш користої їжі можна:

  • Використати невелику кількість олії, щоби покрити поверхню страви, а потім підсмажити в духовці замість смаження у фритюрі.
  • Використовувати кокосову, оливкову та олію авокадо.

У Центрі громадського здоров’я пояснюють, що кулінарні олії, які містять велику кількість поліненасичених жирів, є набагато менш стійкими й утворюють акриламід під впливом високої температури. Сюди входять: олія каноли, рисових висівок, олія з виноградних кісточок, соєва олія, кукурудзяна, кунжутна, соняшникова, сафлорова, бавовняна.

У Центрі кажуть, що замість смаження в олії можна:

  • Зробити хрустку скоринку, додавши хрусткі інгредієнти зовні страви, потім обсмажити в духовці, а не в розпеченій олії;
  • Додати вологи м’ясу, маринуючи його в пахті (маслянці), потім обсмажити в духовці.
  • Універсальне борошно добре працює у приготуванні тіста, оскільки містить глютен, який допомагає дуже добре прилипати до їжі, але він також може поглинати багато олії. Замість нього ви можете використовувати у своєму тісті інгредієнти без глютену, такі як кукурудзяна крупа або рисове борошно.

Фото: pixabay