Планові операції наразі заборонені, однак у медзакладі продовжуються ургентні операції.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Попри локдаун, у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії продовжують надавати планову медичну допомогу і проводити операції. Хоча, згідно із рішенням Кабміну, у червоній зоні це забороняється.

Щоб з’ясувати чи порушують у Центрі карантинні вимоги, до закладу вирушила знімальна група телеканалу «Київ».

У Центрі станом на 13:20 7 квітня – чимало людей у чергах. Їх приймають не онлайн, а амблуаторно. Цим у медзакладі не порушують законодавство, адже, відповідно до наказу, вузькоспеціалізовані медзаклади можуть надавати медичну допомогу.

Ба більше, у Центрі кардіології трапляються такі випадки, що пацієнтів потрібно терміново оперувати, адже за декілька днів ситуація може ускладнитися аж до летальних наслідків.

«Ми, як високоспеціалізований центр, надаємо допомогу як діткам, так і дорослим. Наразі, під час пандемії коронавірусу, дуже велика кількість станів виникають унаслідок COVID-19 та потребують не лише оперативної, а медикаментозної, але термінової допомоги. У нас у кардіології, наприклад, є такий стан, який називається “тромбоемболія легеневої артерії”, коли гілки легеневої артерії перекриваються тромбом. У цьому випадку пацієнт має не дуже багато часу, щоб отримати якісну медикаментозну терапію, яка полягає в тромболізисі – розчиненні цього тромбу. Тоді поняття медикаментозної консерватиної терапії виходить із меж планової терапії та переходить в ургентну або невідкладну терапію. Відтак, ми маємо не лише моральне, а й юридичне право госпіталізувати пацієнтів у такому стані, щоб провести консервативне лікування», – розповіла Олександра Телегузова, кардіолог Центру.

Водночас пані Олександра зазначила, що наразі в медзакладі продовжуються ургентні операції як у дітей, так і в дорослих. Однак кількість оперативних втручань зменшилася, адже планові операції не проводяться.

Фото: фейсбук