Це перше тимчасове житло, яке у тестовому режимі забезпечить родину на період відбудови.

Про це повідомила Бучанська міська рада.

У повідомленні зазначили, що на обійсті у бучанки Ганни Патківської – жительки вулиці Івана Франка, 4A встановили два тимчасові контейнери поряд із зруйнованим російськими окупантами будинком. Це стало можливим завдяки домовленості між Бучею та волонтерами з Литви Gedimino Legionas, які допомагають нашому місту. Наразі це перше тимчасове житло, яке у тестовому режимі забезпечить родину на період відбудови.

Ганна із родиною: вона з чоловіком, її донька, зять і онучка, якій рік і чотири місяці жили у Бучі. Дівчинка гуляла на подвір’ї, коли до них явилися російські солдати зі зброєю. Жінка згадує, що поруч стояли чотири танки, які тут стріляли, а потім переїжджали на інше місце. А у сусідньому будинку орки влаштували штаб. Порадившись, окупанти дали її сім’ї десять хвилин, щоб евакуюватися. З автоматами у руках провели їх через залізницю і запропонували йти на Ірпінь через вулицю Яблунську.

Члени родини почули постріли у тому напрямку, тож попрямувала до центру Бучі. Біля ТЦ «Пасаж» пройшли блок-пост, а згодом, біля аптеки, що на території лікарні, їх оточили з десяток рашистів. Це було після 17-ї, тобто під час комендантської години. Згодом, 10 березня, Ганна та сім’я змогли виїхати з Бучі.

У Білогородці, вже на території підконтрольній Україні, вони зустріли незнайомця, який запропонував їм допомогу. Він завіз їх родину у село, де вони мали родичів, лише по можливості попросив бензину. За два місяці, коли повернулася додому, Ганна побачила свій вщент зруйнований будинок. Сьогодні на їх подвір’ї волонтери встановили два контейнери, які слугуватимуть їм тимчасовим помешканням. Один – спальня/кімната, другий – побутовий.

Крім того, спеціалісти управління соціальної політики Бучанської міської ради надали матрац, постільну білизну, кухонний посуд.

Фото: Фейсбук