Збитки, що їх завдала Бучі армія росії, за оцінкою фахівців Мінекономіки та KSE становлять $449 мільйонів. 

Про це Бучанський міський голова Анатолій Федорук написав у Фейсбуці.

“Продовжуємо рахувати збитки, яких завдала Бучанській громаді армія росії. Лише по Бучі, за оцінкою фахівців Мінекономіки та KSE, прямі та непрямі втрати становлять 449 мільйонів доларів США. Цей ті, що задокументовані станом на 10 травня в рамках проєкту «росія заплатить» та будуть пред’явлені російській стороні”, – зазначив Федорук.

Він наводить дані щодо руйнувань: загалом по Бучанській громаді постраждали 1 354 будівлі. 1 230 з них – це житлові будинки. Зокрема, 1 051 – приватні житлові та 179 – багатоквартирні будинки. Майже половину з них уже обстежили спеціальні комісії, які складають дефектні акти.

124 – це нежитлові приміщення, зокрема, серед них:

  • 29 – заклади освіти
  • 9 – медичні заклади
  • 5 – адміністративні будівлі та релігійні споруди
  • 12 – комунальні об‘єкти
  • 69 – торгові мережі та інші комерційні приміщення.

178 обстежених споруд мають 75-100% руйнування, що означає, що їх неможливо відновити. Зокрема, йдеться про 149 приватних житлових будинків та 10 багатоповерхівок.

Стосовно інфраструктури громади, то загалом зруйновано 55 км ліній електропередач, 75 км газогону та 10 км водогону, розбомблено тягову електростанцію та об’єкти водопостачання, які централізовано забезпечували Бучу електроенергією та водою.

Фото: Фейсбук