Довгий час священник вважався безвісти зниклим і його розшукували волонтери та син.

Про це повідомили у Релігійно-інформаційній службі України.

Так, за словами депутатки Бучанської міської ради Катерини Українцевої, зв’язок зі священиком зник 3 березня 2022 року. Саме в цей день о. Мирон пішов по гуманітарну допомогу для бабусі, якою опікувався. З’ясувалося, що священик отримав допомогу і, повертаючись, вирішив скоротити шлях біля Яблунського кладовища.

Інший свідок повідомив, що в цей день якийсь чоловік проходив недалеко від їхнього будинку, але зустрів росіян і вирішив бігти. Свідок зауважив, що неподалік в ямі було виявлено тіло якогось чоловіка. На момент початку пошуку тіла вже не було, та ідентифікувати чоловіка, що біг, свідок не міг. Катерина Михайлівна, в якої проживав священик, та його син дали дуже детальний опис вигляду Мирона Юрійовича та його одягу.

Згодом, волонтери долучили сина зниклого до чат-бота в телеграмі з моргів, в які звозили тіла жертв російської агресії в Бучанському районі. І разом з ним щодня переглядали цей чат-бот. На Пасху, ввечері, син в чат-боті впізнав свого батька. “Ми теж впізнали чоловіка по татуюванню та натільному хрестику. І вже наступного ранку ми разом домовилися зустрітися в моргу Києва. Але нам не вистачало місця загибелі зниклого”, – пояснила Катерина Українцева.

Водночас фотожурналіст Christopher Occhicone вислав знімок вбитого о. Мирона в “ямі”, який йому вдалося зробити. Як виявилося, це була оглядова яма в автомайстерні біля Яблунського кладовища.

“Ми зібрали найнеобхідніші особисті речі Мирона Юрійовича та рушили на місце, де зробив фотографію Кріс. Гараж, в якому, скоріше за все, було вбито Мирона Юрійовича, був зачинений. Але ми там зустріли ще одних свідків, які повідомили, що під тілом була кров, а поруч з гаражем — багато гільз 5.45. Поруч з гаражем — купа спалених особистих речей. Перебравши її, ми знайшли щось схоже на рештки спаленого паспорта, грошей, ключів, павербанк і другий хрестик Мирона Юрійовича, який впізнав син”, – розповіла депутатка.

Наразі відомо, що о. Мирона затримали, обшукали, забрали телефон, решту особистих речей спалили і автоматною чергою розстріляли священника, скинувши тіло в оглядову яму.

“Причину смерті підтвердив і судмедексперт у морзі. Це була автоматна черга в тулуб та голову. Оскільки отвори в потилиці, стріляли зі спини… Я не знаю, що стало причиною вбивства. Його не роздягали, очевидно, татуювання навіть не бачили. А можливо, вони вирішили, що знайшли «бандерівця», бо Мирон Юрійович з Івано-Франківщини”, – зазначила Українцева.

Вона додала, що отця відспівали в церкві в Києві, в якій він служив. І автобус з труною, в яку поклали одяг священика і хрести, як це має бути при похованні священнослужителя, рушив до Івано-Франківщини, де він вже похований поруч зі своєю мамою.

Фото: Фейсбук