Зокрема, з'явиться вулиця Лісової пісні та легендарного героя-змієборця Микити Кожум’яки.

Про це повідомили ініціатори перейменування – члени ініціативної групи незалежного Руху НеБо («Небайдужі боярчани»).

У повідомленні зазначили, що у Борчці з’являться вулиці Микити Кожум’яки та Лісової пісні.

“Місцева топоніміка має бути різнобарвною і не пов’язаною лише з персоналіями. Тому в Боярці й з’явилися вулиці Лісової пісні, Волошкова, Весняна, Мрії, Микити Кожум’яки та Пана Коцького”, – йдеться у повідомленні.

Члени ініціативної групи наголошують, що основне завдання дерусифікації – це не просто прибирати численні імперські маркери з теренів України, але й створити неповторну українську ідентичність наших міст та сіл.

“Українські казки – це національний колорит, народна мудрість, неабиякий виховний вплив на наших дітей. Крім того, жодну серйозну справу не можна робити без дещиці гумору та позитиву”, – підкреслили в організації.

Крім того, у Боярці з’являться вулиці Симона Петлюри, Романа Дашкевича – особистостей, які тісно пов’язані з Бояркою своєю діяльністю. З’явилася вулиця Шолом-Алейхема, персонаж якого Тев’є-молочар також жив у Бойберіку (тобто Боярці). Так само увічнені імена боярчан – сучасних героїв російсько-української війни – відомого фотографа Макса Левіна та призера «Ігор нескорених» бійця Андрія Котовенка, вулиця Волонтерів. Також боярчани віддали шану місцевим культурним діячам – краєзнавцю і письменнику Івану Іванову, поету Євгену Зозулі, творчому об’єднанню «Боярські майстри», журналісту Віталію Коцюку, науковцям Григорію Паничу та Олександрові Топачевському, художнику Юрію Горбачову.

Як ми писали раніше, у Боярці буде вулиця Пана Коцького.

Фото: Фейсбук