Мер Києва нагадав про важливість створення Меморіального центру Голокосту в українській столиці.

Відкриття місця для роздумів (символічної синагоги) відбулось у п’ятницю, 14 травня, передає сайт Київради.

Сьогодні відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. До цієї дати і приурочили відкриття симолічної синагоги, яка за замислом авторів проекту є в першу чергу арт-об’єктом.

Мер Києва Віталій Кличко під час утрочистостей зазначив, що цей об’єкт стане одним з елементів Меморіального центру Голокосту в Бабиному Яру.

«Без розуміння уроків минулого жодна нація не має майбутнього… Наше завдання – не тільки звести будівлю. Головне – наповнити Меморіал змістом і донести до майбутніх поколінь правду і пам’ять про страшну світову трагедію», – наголосив Віталій Кличко.

Він нагадав, що меморіали жертвам Голокосту є в Ізраїлі, в Польщі, Німеччині, в США. Від сьогодні в Києві теж є один з елементів майбутнього Меморіалу на вшанування пам’яті про загиблих.

Kyiv Media

Символічна синагога – місце для роздумів – спільний проект меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» та Національного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр». Вона збудована у вигляді дитячої розкладної книжки-панорами. Спроектував унікальну споруду відомий швейцарський архітектор Мануель Герц.

Над створенням синагоги також працювали: конструктор Ярослав Новицький, конструктор Дмитро Писаревський, художниця Галина Андрусенко, експерт з деревообробки Володимир Редін, головний продюсер проекту Олексій Макухін.

Синагога прикрашена візерунками і текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні, знищених під час Другої світової війни і Голокосту. Стеля споруди прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року – у перший день масових розстрілів в Бабиному Яру.

Kyiv Media

Виготовлена вона із сторічної деревини дуба, яку привезли з різних куточків України.

Фото: Київрада