Захід розпочнеться о 17:00 біля пам'ятника «Менора».

Про це повідомили у Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр».

Цього дня представлять новий арт-об’єкт Меморіального центру – «Кристалічну стіну плачу» художниці Марини Абрамович. Стіна стане одним із найбільших у Європі арт-об’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття. Її довжина сягатиме 40 метрів, а висота – 3 метрів. Головні матеріали, використані в інсталяції, – українське вугілля антрацит і кристали кварцу із Бразилії. Одночасно біля об’єкта можуть знаходитися до 40 людей.

Офіційна церемонія відбудеться в межах пам’ятних заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Участь у відкритті візьмуть представники єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, й українці, які рятували євреїв від смерті та отримали звання Праведників народів світу.

Будуть на церемонії також президент України Володимир Зеленський та президенти Німеччини й Ізраїлю – Франк-Вальтер Штайнмаєр та Іцхак Герцог. Захід розпочнеться о 17:00 біля пам’ятника «Менора».

«Під час церемонії Державний симфонічний оркестр Німеччини виконає 13-ту симфонію Дмитра Шостаковича «Бабин Яр», написану ним у 1962 році на основі поеми «Бабин Яр» Євгена Євтушенка. Сама поема була надрукована за рік до того в радянській щотижневій «Литературной газете», за що її головного редактора звільнили», – зазначили організатори церемонії.

У меморіальній синагозі «Місце для роздумів», що була представлена цієї весни, кантор зачитає молитву в пам’ять загиблих.

У Меморіальному центрі нагадали, що цього року в Бабиному Яру буде відкрита перша черга меморіалу пам’яті жертв Голокосту. Окрім «Кристалічної стіни плачу», також до кінця року буде закінчено зведення музейного простору «Курган», спроєктованого архітектурною компанією SUB (Берлін). Об’єкт відтворює історію розстрілів 29–30 вересня 1941 року в Бабиному Яру за допомогою технології 3D-моделювання, розробленої Центром просторових технологій.

Фото: babynyar.org